Informacje prasowe

Rusza druga edycja plebiscytu motoryzacyjnego MotoAs Interii

Piątek, 17 marca 2017 (12:55)

Opinie ekspertów, fachowe testy i analizy – to wszystko istotny element rynku motoryzacyjnego. W plebiscycie MotoAs Interii najważniejsze jest jednak zdanie użytkownika, a więc kierowcy i pasażera. Trwa zbieranie zgłoszeń do drugiej edycji konkursu.

Zdjęcie

MotoAs /INTERIA.PL
MotoAs
/INTERIA.PL

Jaki samochód jest najlepszy dla rodziny, a jaki sprawdzi się w pracy? Który model znakomicie funkcjonuje w przestrzeni miejskiej, a który doskonale poradzi sobie na każdej drodze? Co roku na rynku motoryzacyjnym pojawia się mnóstwo pięknych, szybkich, eleganckich, ale także ekonomicznych i funkcjonalnych samochodów. Który z nich jest najlepszy? Czy można je porównywać i jak to robić?

W 2016 roku Interia stworzyła unikalny plebiscyt samochodów MotoAs Interii, zestawiający pojazdy w 8 różnych kategoriach: Styl, Moc, Na każdą drogę, Do pracy, Klasa, Legenda, MiastoRozsądek. Właśnie ruszyła jego druga edycja.

Do poniedziałku, 20 marca, przedstawiciele marek samochodowych zgłaszają do konkursu modele, które dostępne są w sprzedaży (jest też kategoria Legenda - dla motoryzacyjnych hitów z przeszłości, o których nie da się zapomnieć). Po weryfikacji zgłoszeń i preselekcji uruchomiona zostanie specjalna strona, za pośrednictwem której użytkownicy Interii będą mogli wskazać zwycięzców. Strona funkcjonować będzie w ramach serwisu Interia Motoryzacja, co miesiąc odwiedzanego przez ponad 2 miliony osób.

Ogłoszenie wyników na uroczystej gali MotoAsów będzie miało miejsce w maju br., podczas krakowskich targów Moto Show, które są partnerem plebiscytu. 

Według badania Gemius/PBI w lutym br. strony i aplikacje Grupy Interia.pl zanotowały 18,5 mln realnych użytkowników i 1,2 mld odsłon, a sam portal Interia - 12,6 mln użytkowników i 689 mln odsłon.