Historia

Prace mające na celu stworzenie portalu internetowego rozpoczęły się w czerwcu 1999 r. z inicjatywy firmy ComArch S.A. Ich wynikiem było podpisanie listu intencyjnego, a następnie - 2 sierpnia 1999 r. - umowy spółki pomiędzy ComArch S.A. a grupą RMF FM. Spółka została zarejestrowana 13 sierpnia 1999 roku pod tymczasową nazwą INTERNET FM. Pięć miesięcy później zmieniła swoją nazwę na INTERIA.PL S.A.

Pierwszą usługę skierowaną do użytkowników Internetu, serwis bezpłatnych kont poczty elektronicznej poczta.fm, INTERIA.PL udostępniła 18 października 1999 r. Już w kilka miesięcy później, 7 marca 2000 r. w serwisie poczta.fm założone zostało stutysięczne konto, a w grudniu tego roku liczba kont obsługiwanych przez spółkę przekroczyła 500 tysięcy.

Oficjalna premiera podstawowej usługi INTERIA.PL, portalu internetowego, odbyła się 11 lutego 2000 r. o godzinie 17.31. Witryna zawierała wówczas 6 serwisów tematycznych: Wiadomości, Biznes i Ekonomia, Motoryzacja, Kobieta, Turystyka oraz Rozrywka, a także obszerny Katalog Polskich Zasobów Internetu i drugi - zintegrowany z portalem - system bezpłatnych kont pocztowych - poczta.interia.pl. Od tego czasu zasoby portalu są systematycznie wzbogacane i uzupełniane o nowe serwisy i usługi.

Dopasowana do potrzeb rynku polityka rozwoju produktu zaowocowała znacznym wzrostem oglądalności stron INTERIA.PL oraz stabilną, trzecią pozycją w rankingach najpopularniejszych zasobów internetowych w Polsce.

Z początkiem września 2000 r. INTERIA.PL rozpoczęła przygotowania do wejścia na giełdę i po 4 tygodniach złożyła w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd prospekt emisyjny. W grudniu 2000 r. akcje INTERIA.PL zostały dopuszczone do publicznego obrotu, a w wyniku pierwszej subskrypcji publicznej, od 2 lutego 2001 r., notowane były na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

17 stycznia 2008 roku, po przejęciu większościowego pakietu akcji przez Bauer Media Invest GMBH, akcje portalu zostały wycofane z GPW. W wyniku przejęcia INTERIA.PL stała się częścią potężnej grupy mediowej, w skład której wchodzi także Wydawnictwo Bauer oraz Radio RMF FM.

Obecnie Grupa INTERIA.PL oferuje szerokie spektrum usług i serwisów w wielu kategoriach tematycznych.

Najważniejsze daty z historii portalu

13 sierpnia 1999 - powstaje INTERNET FM

3 grudnia - zmiana nazwy na INTERIA.PL

18 października 1999 - uruchomienie usługi poczta.fm

11 luty 2000 - oficjalna premiera portalu INTERIA.PL

2 lutego 2001 - wejście na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

17 stycznia 2008 - zakup większościowego pakietu akcji przez Wydawnictwo Bauer i wycofanie akcji INTERIA.PL z obrotu giełdowego