o firmie

INTERIA.PL powstała w sierpniu 1999 r. jako wspólne przedsięwzięcie lidera polskiego rynku informatycznego firmy Comarch S.A. oraz największej polskiej stacji radiowej RMF FM. W 2001 roku spółka zadebiutowała na GPW w Warszawie (INT).

Na początku stycznia 2008 roku, większościowym udziałowcem w INTERIA.PL zostało prasowe Wydawnictwo Bauer, konsekwencją czego było wycofanie akcji portalu z obrotu giełdowego.

Dzisiaj Grupa INTERIA.PL jest czołowym graczem polskiego rynku mediów nowej generacji, z bardzo dużym doświadczeniem medialnym i unikalną wiedzą na temat technologii internetowych. Prowadzony przez spółkę portal internetowy www.interia.pl udostępnia indywidualnym użytkownikom Internetu pełną gamę najwyższej jakości serwisów informacyjnych, multimedialnych, społecznościowych i komunikacyjnych.

W skład Grupy INTERIA.PL wchodzą także serwisy tematyczne, które gromadzą i integrują użytkowników. Są to m.in.: Styl.pl, Deccoria.pl, MaxModels,pl, SrebrnaAgrafka.pl i Smaker.pl. Wyróżniającym się produktem jest CZATeria.

W roku 2010 działalność rozpoczął Semahead, agencja sem Grupy INTERIA.PL, która oferuje usługi zarówno dla serwisów należących do Grupy jak i do klientów zewnętrznych.

INTERIA.PL jest wiodącym podmiotem na polskim rynku reklamy, oferując nowoczesne rozwiązania marketingowe i promocyjne. Z usług reklamowych INTERIA.PL korzystają największe polskie przedsiębiorstwa wszystkich branż oraz dynamicznie rozwijający się rynek małych i średnich firm.

Spółka oferuje również szeroki wachlarz technologii dla biznesu, które powstają na bazie najnowocześniejszych rozwiązań Internetowych, na co dzień stosowanych w Grupie INTERIA.PL.

dane spółki

Grupa INTERIA.PL Sp. z o.o. Sp.k.
(dawniej: INTERIA.PL Sp. z o.o. )
Adres:
os. Teatralne 9a
31-946 Kraków
NIP: 5272644300
Regon: 142734048
KRS: 0000416593