Informacje Prasowe

10. urodziny świętuje Pomponik, plotkarski serwis Interii

Artykuły specjalne, galerie, wspomnienia, konkursy dla użytkowników – tak fetuje swój jubileusz Pomponik.pl, serwis plotkarski, który łączy pokolenia.


Logotyp Interii na stronie głównej portalu ozdobiony pomponami oznacza rozpoczęcie obchodów 10. urodzin Pomponika, serwisu plotkarskiego Interii.
– Pomponik to jeden z naszych najpopularniejszych serwisów, a zainteresowanie nim rośnie dynamicznie z roku na rok. Gdy startował 10 lat temu, był projektem odróżniającym się od innych serwisów portalu tematyką i sposobem jej prezentacji. Szybko okazało się, że ma najlepszą z możliwych strukturę odbiorców, biorąc pod uwagę demografię, płeć i wykształcenie – mówi Tomasz Słoń, Dyrektor Działu Multimedia i Rozrywka Interaktywna. – Wbrew potocznym wyobrażeniom, korzystają z niego nie tylko panie, ale i panowie, którzy obecnie stanowią 45% użytkowników. W dodatku są to głównie osoby w wieku 25-44 lat, a większość z nich ma wykształcenie od pomaturalnego do wyższego. Co ciekawe, Pomponik ma najwyższy spośród tego typu serwisów odsetek userów w wieku 35-44 lat. Wszyscy lubimy więc czytać plotki, głównie o polskich celebrytach, choć zapewne wielu z nas nie przyznaje się do tego publicznie.
W 2017 roku Pomponik to serwis, który miesięcznie odwiedzają blisko trzy miliony użytkowników, zna go i czyta co trzeci internauta w Polsce zainteresowany plotkami. Serwis zaprojektowany został w responsywnej technice RWD, można z niego również korzystać za pomocą darmowej aplikacji na urządzenia mobilne funkcjonujące w systemie Android.
Obchody urodzinowe wsparte są konkursami dla użytkowników, w których wygrać można serwisowe gadżety, kosmetyki, książki i płyty. Konkursy zapowiadane są w Pomponiku i na stronie głównej Interii specjalnymi artykułami urodzinowymi. W serwisie natomiast powstała urodzinowa zakładka, w której sprawdzić można, co nas interesowało, bawiło i bulwersowało przez ostatnią dekadę: http://www.pomponik.pl/mamy-10-lat
Według badania Gemius/PBI w marcu br. strony i aplikacje Grupy Interia.pl zanotowały 18,8 mln realnych użytkowników i 1,3 mld odsłon, a sam portal Interia – 12,8 mln użytkowników i 760 mln odsłon.

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.