Informacje Prasowe

15-ste urodziny Interii

Na przestrzeni lat, portal zmieniał się wielokrotnie, zarówno w zakresie identyfikacji wizualnej jak i oferty dla internautów. Obecnie Interia jest trzecim portalem w Polsce, a swoje 15-lecie świętuje już z nowym logo, stroną główną, a także akcją specjalną dla użytkowników.

Swoje 15-ste urodziny Interia obchodzi doceniając tych, dla których istnieje – użytkowników. Przez cały dzień internauci mają szansę pokazać siebie na stronie głównej portalu, umieszczając swoje zdjęcie w ramach logo Interii. To wyjątkowa okazja, aby niemal dosłownie współtworzyć z dziennikarzami portalu jego codzienną ofertę.
Krótka historia Interii
Matylda to bohaterka pierwszego logo Grupy Interia.pl. To dokładnie ta sama smoczyca, która długo gościła w brandingu radia RMF. Wynikało to z faktu, że portal powstał jako wspólne przedsięwzięcie Comarch SA i właśnie RMF. Przez pierwsze lata, Interia funkcjonowała na rynku jako Internet FM. I to w domenie .fm realizowana była pierwsza usługa portalu – poczta. Pojemność ówczesnego konta pocztowego wynosiła 12 MB, co z perspektywy obecnej oferty jest odległym wspomnieniem związanym z tym, jak rozwijał się w Polsce internet. Poczta szybko zyskiwała popularność, by pół roku działania osiągnąć poziom pół miliona aktywnych kont.
Oficjalna premiera głównej usługi Interii – portalu – miała miejsce 11 lutego 2000 roku. Witryna zawierała wtedy sześć serwisów tematycznych: wiadomości, biznes i ekonomia, motoryzacja, kobieta, turystyka oraz rozrywka, a także obszerny Katalog Polskich Zasobów Internetu oraz, zintegrowany z portalem, system bezpłatnych kont pocztowych – poczta.interia.pl. Przez lata portal zdobywał nowych użytkowników oraz wzmacniał swoją ofertę poprzez udostępnianie kolejnych serwisów tematycznych, produktów mobilnych i usług, takich jak hosting czy wyspecjalizowana agencja marketingu internetowego Semahead. To Interia była pionierem w zakresie telewizji internetowej, także jako pierwsza sprzedała płytę wyłącznie poprzez sieć – był to album zespołu Perfect “Schody”, wydany w 2004 roku, który można było kupić za 15 zł.
Portal zmieniał nie tylko ofertę ale i wygląd strony głównej oraz branding: od smoczycy Matyldy, poprzez żółto-niebiskie logo, po najnowszą identyfikację wizualną, która realizuje wartości towarzyszące portalowi – ciekawość, uniwersalność, rzetelność.
Wg najnowszego Megapanelu z grudnia 2014 roku, Grupa Interia.pl ma ponad 12,5 mln RU, 1,162 mld PV oraz ponad 164 mln mobilnych PV.

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.