Informacje Prasowe

Awanse w kadrze managerskiej Interii

Interia usprawnia strukturę na poziomie kadry managerskiej. Dorota Bugajska – Marzec, Maciej Kucharski i Łukasz Noszczak połączą dotychczasowe obowiązki z funkcją zastępcy redaktora naczelnego Interii Piotra Witwickiego. Agnieszka Maciaszek zostanie Dyrektorem Sektorów Show-Biznes i Rozrywka, a Daniel Bednarek – Dyrektorem Sektora Sport.

Awanse w Interii są związane ze zmianami w firmie. Piotr Witwicki, redaktor naczelny portalu, będzie współpracował przy bieżących zadaniach z trzema zastępcami. Dorota Bugajska – Marzec, dotychczasowa szefowa wydawców, zajmie się rozwojem strony głównej Interii. Łukasz Noszczak, Dyrektor Serwisów Informacyjnych, wykorzysta doświadczenie z obszaru newsowego i pokieruje pracą czterech serwisów (Interia Wydarzenia, Interia Biznes, Interia Pogoda i Polsatnews.pl). Maciej Kucharski połączy natomiast nową funkcję z obowiązkami Dyrektora ds. Zasięgu i Rozwoju i będzie odpowiedzialny za pozostałe obszary redakcyjne. Piotr Witwicki będzie w dalszym ciągu współpracował bezpośrednio z Bartoszem Mieleckim, Dyrektorem Działu Rozwoju Produktów.

 

W Interii powstaną dwa nowe stanowiska dyrektorskie. Agnieszka Maciaszek pokieruje działaniami połączonych Sektorów Show – Biznes i Rozrywka. Daniel Bednarek natomiast jako dyrektor, wcześniej był szefem redakcji,  będzie dalej rozwijał serwis sportowy Interii. Dyrektorem Działu Serwisów Tematycznych pozostaje dalej Andrzej Potocki.

 

Grupa Polsat – Interia jest jednym z wiodących wydawców internetowych (TOP2) w Polsce. Według badań Mediapanelu w marcu łącznie jej portal oraz serwisy Polsatnews.pl i Polsatsport.pl odwiedziło 21 mln realnych użytkowników. Grupa Polsat – Interia (19,7 mln RU) jest nr 1 na platformie mobile wśród wydawców internetowych w kraju. Nieprzerwanie od 4. miesięcy wyprzedza w tej kategorii Grupę Wirtualna Polska (19,1 mln RU) i Grupę RAS Polska (19 mln RU).

 

****

 

Biogramy:

 

Daniel Bednarek – dziennikarz, wydawca i menedżer. Od 25 lat związany z mediami, głównie internetowymi. Pracował w obszarze digital m.in. w RASP jako szef strony głównej Onet.pl. Do Interii dołączył we wrześniu 2021 i objął stanowisko Szefa Sektora Sport, odpowiedzialnego za aspekty biznesowe oraz wydawnicze obszaru, którego celem jest stworzenie największej i najlepszej redakcji sportowej w Polsce.

 

Dorota Bugajska – Marzec w Interii od 18 lat. Zaczynała jako dziennikarz Interii Fakty (obecne Interia Wydarzenia). Później pełniła funkcje kierownika serwisu Polska Lokalna, serwisów specjalnych, wydawcy strony głównej, a od lutego 2021 jest szefem wydawców strony głównej.

 

Maciej Kucharski w Interii od sierpnia 2022. Odpowiada za rozwój zasięgowy portalu i jego serwisów. Wcześniej przez 10 lat związany z Gazeta.pl i Sport.pl, gdzie pełnił m.in. funkcje szefa newsroomu, a później dyrektora Sport.pl.

 

Agnieszka Maciaszek z branżą digital związana jest od niemal 20 lat, z Interią od 12 lat. W swojej karierze odpowiadała za realizację projektów, działań marketingowych i produktowych z zakresu video, mobile, e-commerce i content marketingu w największych portalach internetowych. Od ponad 3 lat z sukcesami wdraża nowe strategie i optymalizuje działania prac zespołów redakcyjnych opierając się o filozofię Agile.

 

Bartosz Mielecki jest w Interii od 3 lat i jako dyrektor odpowiada za obszar związany z rozwojem produktów. Posiada 20-letnie doświadczenie w branży digital. Pracował w sektorze medialnym (Onet, TVN, TVP) oraz IT, gdzie kierował projektami oraz zespołami developerskimi wykorzystując umiejętności managerskie oraz specjalistyczną wiedzę z zakresu biznesu oraz rozwoju cyfrowych produktów.

 

Łukasz Noszczak jest w Grupie Polsat Plus od prawie 16 lat. Pracował m.in. przy powstawaniu serwisu Polsatnews.pl, w którym przez kilka lat pełnił rolę wydawcy. W Interii od września 2020 roku. Od początku był związany z redakcją Wydarzeń. Od półtora roku jest Dyrektorem Serwisów Informacyjnych (Interia Wydarzenia, Interia Biznes, Interia Pogoda i Polsatnews.pl).

 

Andrzej Potocki z Interią związany od 18 lat. Od 2008 roku pełnił rolę Kierownika Serwisów Społecznościowych. W 2015 roku został Dyrektorem Działu Serwisów Tematycznych w portalu. Zarządza jednymi z największych serwisów tematycznych w polskim Internecie takimi, jak: Deccoria.pl, Smaker.pl, Maxmodels.pl, Bryk.pl i Opracowania.pl.

 

Interia.pl sp. z o.o.
ul. Kotlarska 11, 31-539 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

 

 

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone.