Informacje Prasowe

Bitwa o miasta – wspólna akcja przedwyborcza Interii i RMF FM

Od dziś, tj. od poniedziałku 8.10 br. rusza wyborcza akcja portalu Interia.pl i radia RMF FM – „Bitwa o miasta”. Przez najbliższe dwa tygodnie w 10 największych polskich miastach reporterzy przepytają kandydatów, którzy prowadzą w przedwyborczych sondażach.


Na stronach portalu Interia.pl oraz na antenie radia RMF FM od poniedziałku 8 października br. do piątku 19 października br. kandydaci na prezydentów Warszawy, Katowic, Wrocławia, Poznania, Szczecina, Gdańska, Lublina, Białegostoku, Łodzi i Krakowa będą mierzyć się z pytaniami przygotowanymi przez obie redakcje. Dziennikarze zapytają polityków o najbardziej newralgiczne dla danego miasta sprawy. Zagadnienia zostaną przygotowane na podstawie doświadczenia i wiedzy lokalnych reportów oraz tematów wskazanych przez mieszkańców miast, zgromadzone przez redakcję Fakty Interia.pl w #WybieramŚwiadomie.
Materiały zebrane wspólnie z reportami RFM FM będą stanowić uzupełnienie trwającej od września przedwyborczej akcji redakcji Fakty Interia #WybieramŚwiadomie, w której dziennikarze konfrontują kandydatów na prezydentów z pytaniami od mieszkańców i sprawdzają ich prawdomówność.
Celem obu akcji jest zbieranie, porządkowanie i przekazywanie informacji opinii publicznej, która już 21 października br. stanie przy wyborczych urnach – mówi Krzysztof Fijałek, Redaktor Naczelny Interia.pl. – Radiowa “Bitwa o miasta”, realizowana we współpracy z RMF FM i skoordynowana z naszą #WybieramŚwiadomie staną się dla Polaków źródłem kompleksowych i sprawdzonych informacji o kandydatach, a tym samym ułatwią im odnalezienie się w szumie przedwyborczych wiadomości – dodaje.
W ramach akcji powstaną wywiady radiowe, sondy z mieszkańcami, materiały wideo oraz artykuły prasowe, które będą publikowane w specjalnym serwisie Interii Wybory Samorządowe 2018, a także na antenie radia RMF FM oraz w specjalnym raporcie na rmf24.pl. Odpowiedzi polityków zostaną dodatkowo opatrzone oceną analityków serwisu Demagog.org.pl, sprawdzających prawdziwość wypowiedzi kandydatów.
Wierzymy, że dzięki tak szerokiej akcji informacyjnej prowadzonej zarówno na antenie RMF FM, jak i na stronie Interii i www.RMF24.pl, mieszkańcy największych metropolii otrzymają kompleksowe informacje na temat problemów w ich miastach i pomysłów na ich rozwiązanie – podkreśla Marek Balawajder, Dyrektor Informacji RMF FM. – Oczywiście finałem akcji będzie wieczór wyborczy w niedzielę 21 października. Wtedy na antenie RMF i w serwisach Interii podamy wstępne wyniki wyborów, będziemy obecni w sztabach najpoważniejszych partii i porozmawiamy z mieszkańcami wielu miast.
Wstępny harmonogram akcji
Tydzień od 8. do 12. października
1. Poniedziałek – Warszawa
2. Wtorek – Gdańsk
3. Środa – Wrocław
4. Czwartek – Lublin 
5. Piątek – Poznań
Tydzień od 15. do 19. października
1. Poniedziałek – Łódź
2. Wtorek – Białystok 
3. Środa – Katowice
4. Czwartek – Szczecin  
5. Piątek – Kraków

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.