Informacje Prasowe

„Człowiek z pasją” – nowa nagroda dla dziennikarzy

Interia organizuje pierwszą edycję „Człowieka z pasją – Nagrody dziennikarskiej im. Zygmunta Moszkowicza”. Jej celem jest wspieranie młodych, utalentowanych dziennikarzy i zarazem uhonorowanie przedwcześnie zmarłego zastępcy redaktora naczelnego portalu.


Udział w konkursie mogą wziąć dziennikarze, którzy w chwili publikacji materiału zgłoszonego do konkursu (a więc do końca 2017 roku) nie ukończyli 30 roku życia. Dopuszczane są różne formy i gatunki dziennikarskie – słowo, zdjęcie, nagranie audio i wideo, a także materiały mieszane. Tematyka konkursu określona została w jego nazwie: “Człowiek z pasją.”
Prace opublikowane w 2017 roku zgłaszać można za pośrednictwem strony www.czlowiekzpasja.pl do 30 marca. Nagroda główna w wysokości 7 tys. złotych oraz wyróżnienia przyznane zostaną i wręczone w maju.
Prace konkursowe oceniać będzie jury w składzie: Krzysztof Fijałek (Interia, przewodniczący jury), Monika Góralewska (TVN), Krzysztof Gurba (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II), Tomasz Jażdżyński (Gremi Media), Konrad Kruczkowski (Haloziemia.pl), Piotr Legutko (TVP Historia), Agnieszka Łopatowska (Interia), Agata Moszkowicz, Artur Potocki (Interia), Tadeusz Sołtys (RMF FM), Ziemowit Szczerek (Polityka) i Piotr Trybalski (Fotograf w podróży).
– Poszukiwanie i nagradzanie utalentowanych dziennikarzy młodego pokolenia, którzy mogą stanowić o przyszłości zawodu, a także zwracanie uwagi na przestrzeganie fundamentalnych zasad wykonywania profesji dziennikarskiej, w szczególności zasad rzetelności, obiektywizmu, uczciwości, dążenia do prawdy, szacunku i tolerancji – tak cele nagrody “Człowiek z pasją” definiuje Krzysztof Fijałek, Redaktor Naczelny Interii. Dodaje również, że dla organizatorów równie ważne jest pokłonienie się patronowi nagrody. – Zależy nam na uhonorowaniu pamięci Zygmunta Moszkowicza, dziennikarza, redaktora i wykładowcy akademickiego, który z pasją angażował się w wychowanie młodych dziennikarzy.
Zygmunt Moszkowicz (1955-2017) był dziennikarzem z powołania. Realizował je m.in. w studenckim Radiu Centrum, “Super Expressie” i “Czasie Krakowskim”, gdzie od 1990 r. pełnił funkcję sekretarza redakcji. Z Interią związany był niemal od samego jej początku, od 2000 r. Zaczynał jako redaktor serwisu Fakty, organizował pracę redakcji portalu. Był sekretarzem redakcji, dyrektorem serwisów informacyjnych, a następnie przez wiele lat zastępcą redaktora naczelnego i szefem zespołu wydawców strony głównej. Chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem, nie tylko ze współpracownikami na osiedlu Teatralnym – uczył dziennikarstwa na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie.
Więcej informacji i regulamin nagrody: www.czlowiekzpasja.pl

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.