Informacje Prasowe

Czy czujemy się odpowiedzialni za to, co mówimy? Debata Interii o mowie nienawiści

W piątek, tj. 8 lutego br., w krakowskiej księgarni De Revolutionibus przy ul. Brackiej obędzie się debata pt. „Odpowiedzialni za słowa”, organizowana przez Interię. Wydarzenie wpisuje się w trwającą w portalu kampanię przeciw mowie nienawiści w sieci.


Gdzie są granice wolności słowa? Czy potrafimy się ze sobą nie zgadzać i nie skakać sobie do gardeł? Jakie możliwości daje nam polskie prawodawstwo? Jakie emocje budzi język nasycony nienawiścią? Czy czujemy się odpowiedzialni za to, co mówimy? Jaką rolę odgrywają media w kształtowaniu nastrojów społecznych? A jakie wzorce dają nam dzisiejsze elity? Odpowiedzi na te pytania poszukają uczestnicy debaty “Odpowiedzialny za słowa”:

  • dr Małgorzata Majewska, językoznawczyni z Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego,
  • dr Mikołaj Małecki, prawnik, ekspert prawa karnego z Uniwersytetu Jagiellońskiego,
  • dr Grzegorz Ptaszek, prezes Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej,
  • dr Bartosz Kwieciński, medioznawca, badacz propagandy, Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Spotkanie poprowadzi dziennikarka Interii, Justyna Kaczmarczyk z redakcji Faktów. – Do dyskusji zaprosiliśmy specjalistów reprezentujących różne dziedziny nauki. Postaramy się szeroko podejść do problemu agresji i wrogości w życiu codziennym i debacie publicznej, a także zostawić użytkownika z konkretną wiedzą: jak rozpoznać i jak reagować na mowę nienawiści – mówi. Dyskusja, która odbędzie się w 8 lutego w piątek o godz. 14 w De Revolutionibus na ul. Brackiej w Krakowie, będzie transmitowana na żywo na Facebooku, a powstałe po spotkaniu artykuły będzie można znaleźć na łamach serwisu Fakty portalu Interia.pl. “Odpowiedzialni za słowa” to debata realizowana w ramach akcji Interii wspierającą walkę z mową nienawiści w polskim internecie.
Link do wydarzenia znajduje się tutaj

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.