Informacje Prasowe

Dariusz Ostafiński w serwisie Sport Interia

Jeden z najbardziej znanych i cenionych dziennikarzy sportowych specjalizujących się w żużlu – Dariusz Ostafiński – z początkiem listopada przeszedł z Wirtualnej Polski do Interii. Wraz z Dariuszem Ostafińskim w listopadzie zespół serwisu Sport Interia zasiliło dodatkowo sześciu dziennikarzy.


– Jesteśmy dumni z pozyskania tak doświadczonego i cenionego w środowisku dziennikarza. Jego transfer wpisuje się w politykę budowy silnego, opiniotwórczego serwisu sportowego w Interii – komentuje Michał Białoński szef serwisu Sport Interia.
– Cieszę się, że Interia postawiła właśnie na mnie. W Sport Interia będę pisać i opowiadać o żużlu, a także o innych dyscyplinach sportowych, które znam od podszewki, jak piłka noża czy sporty walki – komentuje Dariusz Ostafiński.
Razem z Ostafińskim z WP Sportowych Faktów do Interii przeszli inni dziennikarze specjalizujący się w żużlu: Jakub Czosnyka, Kamil Hynek, Sebastian Zwiewka i Przemysław Półgęsek.
Dział Żużel Interii wzmocnili także: Michał Konarski (dotąd Przegląd Sportowy) i Wojciech Kulak (dotąd espeedway.pl).
Ostafiński to dziennikarz, publicysta, reporter, autor książek i magazynu Bez Hamulców, w przeszłości ekspert Canal+ i stacji radiowych. Redaktor prowadzący w największych redakcjach w Polsce. Współpracował z Futbol.pl oraz z Tygodnikiem Żużlowym.
Dariusz Ostafiński karierę rozpoczynał w latach 1993-1999 w krakowskim “Tempie”, potem pracował w Przeglądzie Sportowym oraz Onecie, a od listopada 2016 r. do października 2020 w WP Sportowe Fakty pełnił funkcję redaktora prowadzącego w dziale Żużel.
W jego magazynie “Bez Hamulców” gościły największe gwiazdy polskiego i zagranicznego żużla, w tym mistrzowie świata Tomasz Gollob i Bartosz Zmarzlik, trener kadry narodowej Marek Cieślak. Dariusz Ostafiński jest także autorem książek: “Tomasz Gollob. Testament Diabła” oraz “Zenon Plech. W cieniu złota”.

Od października br. w serwisie Sport Interia publikują także dziennikarze Sebastian Staszewski, Jerzy Mielewski, Marcin Lepa, Cezary Kowalski, Paulina Chylewska i Adam Romański oraz sportowi eksperci Artur Wichniarek, Dariusz Dziekanowski oraz  Daniel Pliński
Według Badania Gemius/PBI we wrześniu 2020 roku serwis Sport Interia odwiedziło 2,2 mln realnych użytkowników, generujących 23,6 mln odsłon. Podczas gdy strony i aplikacje całej Grupy Polsat-Interia zanotowały 18,9 mln realnych użytkowników i 1,4 mld odsłon.

Interia.pl sp. z o.o.
ul. Kotlarska 11, 31-539 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

 

 

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone.