Informacje Prasowe

Geekweek (Grupa Interia) rozpoczyna współpracę z influencerami i powiększa zespół

Geekweek stawia na osobowości Internetu. Katarzyna Siuzdak (Science Mission) i Marcin Nowak (Motyl i Globus) wyjaśnią użytkownikom serwisu tajemnice przyrody oraz podzielą się z nimi naukowymi ciekawostkami. Do zespołu Geekweeka dołączyli także doświadczeni dziennikarze Robert Bernatowicz i Łukasz Malina.

Grupa Interia dynamicznie rozwija segment poświęcony nowym technologiom, grom i nauce. Dlatego m.in. uzupełni ofertę premium serwisu Geekweek o popularnonaukowe programy i cykle przygotowywane przez znanych i cenionych w sieci twórców. Kasia Siuzdak w “Misji naukowej” udowadnia, że nauka jest wszędzie – nie tylko w laboratorium. Rozkłada rzeczywistość na czynniki pierwsze, procesy fizyczne i chemiczne, przeprowadza eksperymenty i obala popularne mity. Marcin Nowak objaśnia zjawiska geograficzne, które kształtują współczesny świat, wpływają na klimat, krajobraz, a nawet wydarzenia historyczne. Jego materiały będą związane z czwartym sezonem programu “Motyl i Globus” – mówi Przemysław Białkowski, Dyrektor Działu Innowacje w Grupie Interia.
Materiały Marcina Nowa będą pojawiały się  w serwisie Geekweek co tydzień , a kolejne części cyklu Katarzyny Siuzdak – raz na dwa tygodnie.
Zespół serwisu Geekweek został dodatkowo wzmocniony o trzech nowych pracowników.  Robert Bernatowicz (dziennikarz) w swoich materiałach skupi się na tajnych projektach wojskowych oraz niewyjaśnionych zjawiskach. Łukasz Malina jako wydawca będzie dla redakcji wsparciem w codziennej pracy. Zadba m.in. o kwestie organizacyjne, podział zadań i dobór tematów. Sławomir Matz zajmie się kompleksową obsługą mediów społecznościowych Geekweeka (Facebook, Instagram, Linkedin, Twitter).
Robert, Łukasz i Sławek – to wyjątkowe połączenie pasji, doświadczenia, młodości i profesjonalizmu. Bardzo się cieszę, że wspólnie będziemy tworzyć Geekweeka – mówi Białkowski. 
Dr hab. inż. Katarzyna Siuzdak, prof. IMP PAN w Gdańsku, gdzie kieruje Pracownią Materiałów Funkcjonalnych. Na Instagramie publikuje jako @science_mission. Jej działalność naukowa obejmuje wytwarzanie i wykorzystanie nanomateriałów w urządzeniach do konwersji i magazynowania energii oraz sensorów elektrochemicznych. Promuje i angażuje się w interdyscyplinarne badania naukowe.
Marcin Nowak, geograf, dziennikarz, podróżnik, związany z mediami internetowymi od 14 lat. Pracował jako redaktor naczelny portalu lokalnego mmsilesia.pl, a w latach 2010-2017 wydawca i digital manager w Polska Press. Prowadzi kanał na YouTubie “Motyl i Globus”, gdzie publikuje filmy związane z szeroko pojętą edukacją geograficzną. Wspólnie z żoną tworzy podróżniczego bloga Gdziewyjechac.pl i kanał “Wędrowne Motyle”.
Robert Bernatowicz od wielu lat wykłada dziennikarstwo na prywatnych uczelniach. W latach 90-tych w Radiu ZET stworzył i prowadził niezwykle popularne audycje takie jak “Rewolwer i Mikrofon”, “Max Radia Zet” czy “Nautilus”. Przez 10 lat był reporterem radiowym, potem prowadzącym programy o biznesie. Jest także uważany za prekursora dziennikarstwa zajmującego się sensacją i tajnymi projektami. Współtwórca kilku znanych programów telewizyjnych, w tym magazynu “Nie do Wiary” w TVN.
Łukasz Malina w mediach pracuje od kilkunastu lat. Na początku zawodowej drogi odpowiadał za wydania serwisów: MMSilesia.pl, naszemiasto.pl, dziennikzachodni.pl i TVS.pl. Zbudował od podstaw ogólnopolski projekt ESKA INFO, który z powodzeniem rozwijał przez kilka lat. Jako niezależny konsultant pomagał lokalnym wydawcom internetowym w całym kraju. Wspierał też działania firmy Kombinat Konopny, gwiazdy polskiego crowdfundingu.
Sławomir Matz jest miłośnikiem astronomii. Zajmuje się astrofotografią i popularyzacją widoków nocnego nieba. Swoje doświadczenie zdobywał m.in. w państwowych instytucjach i firmach z sektora motoryzacyjnego. Studiuje dziennikarstwo i nieustannie rozwija swoją pasję do mediów społecznościowych.
***
Geekweek to miejsce w sieci, w którym pasja do nowych technologii i ciekawość świata łączy się z merytoryczną wiedzą. Użytkownicy znajdą tutaj naukowe ciekawostki oraz informacje o popularnych gadżetach i innowacyjnych środkach transportu. Według Mediapanelu w listopadzie 2021 strony i aplikacje całej Grupy Polsat-Interia zanotowały ok. 20,5 mln realnych użytkowników i prawie 2 mld odsłon.

 

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.