Informacje Prasowe

Grupa Interia.pl liderem w kategorii „kuchnia i gotowanie”

W marcowym rankingu Megapanel PBI/Gemius serwisy należące do Grupy Interia to radość tworzenia i radość dzielenia się z innymi zajęły pierwszą pozycję w kategorii „kuchnia i gotowanie”, osiągając wynik ponad 2,1 mln użytkowników (RU) miesięcznie. Jest to najlepszy wynik w kategorii serwisów kulinarnych, o ponad 400 tys. RU lepszy od kolejnego miejsca w rankingu. Tym samym Grupa zanotowała ponad 154-procentowy wzrost oglądalności w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Prowadzenie w kategorii kulinarnej dotyczy nie tylko liczby osób odwiedzających strony, ale także generowanych na nich odsłon (również mobilnych) oraz czasu spędzonego w serwisach.

W ramach Grupy Interia do kategorii “kuchnia i gotowanie” wliczane są wyniki dwóch dynamicznie rozwijających się serwisów – Smaker.pl – należący do Interia.pl sp. z o.o. sp.k.  oraz Durszlak.pl, niedawno zakupiony przez wydawnictwo Phoenix Press (należące do Bauer Media Group). Oba serwisy zanotowały w marcu ponad 19,3 mln odsłon (PV) krajowych ogółem (o ponad 5 mln PV więcej od Grupy WP). Z miesiąca na miesiąc zwiększa się również liczba odsłon generowanych przy użyciu urządzeń mobilnych – prawie 2,5 mln PV, co daje blisko 1,2 mln odsłon więcej od Grupy Gazeta.pl. Łącznie użytkownicy serwisów Smaker.pl i Durszlak.pl spędzili w nim ponad 380 tys. godzin – o ponad 100 tys. godzin więcej niż użytkownicy Grupy WP.
W rankingu oglądalności poszczególnych serwisów Smaker.pl i Durszlak.pl zajmują pozycje w pierwszej piątce marcowego Megapanelu. Liderem pozostaje nadal serwis Durszlak.pl z 1,4 mln RU, a strona Smaker.pl zajmuje piąte miejsce z oglądalnością na poziomie ponad 1 mln RU miesięcznie.
“Rosnąca popularność serwisów kulinarnych to wynik ogólnospołecznego trendu związanego ze zdrowym odżywianiem, a także większej skłonności Polaków do eksperymentowania w kuchni. Jednocześnie zmienia się specyfika poszukiwanych w sieci treści. Internauci są obecnie mniej zainteresowani przepisami redakcyjnymi, z dopracowanymi do najmniejszego szczegółu zdjęciami. Coraz większą popularnością cieszą się przepisy zamieszczane przez zwykłych entuzjastów gotowania, które łatwo wykorzystać w każdej kuchni. Stąd tak wyraźny wzrost oglądalności serwisów o charakterze społecznościowym, takich jak Smaker.pl, i stron agregujących blogi kulinarne (jak to jest w wypadku serwisu Durszlak.pl)” – argumentuje Andrzej Potocki, kierownik sekcji Społeczności i Komunikacja Grupy  Interia.
“W 2013 r. zmieniliśmy całkowicie wygląd serwisu Smaker.pl. Unowocześniliśmy jego szatę graficzną i zadbaliśmy o to, aby użytkownicy otrzymywali dodatkowe propozycje odpowiadające wyszukiwanym frazom. Jednocześnie umożliwiliśmy internautom katalogowanie przepisów, które ich interesują, w formie »książek kucharskich«. W ten sposób można nie tylko łatwo je odnaleźć, ale również wydrukować w wygodnej i atrakcyjnej wizualnie formie. Nasza redakcja stara się też dostarczać użytkownikom dodatkowe informacje w postaci ciekawostek kulinarnych, porad i tematów specjalnych” – dodaje Potocki. 
W serwisie Smaker.pl internauci dodali już ponad 26 tys. przepisów kulinarnych i poruszyli niemal 3000 tematów na forum. W serwisie swoje treści i zdjęcia publikuje ponad 40 tys. zarejestrowanych osób,  które na co dzień pasjonują się gotowaniem. Przepisy pogrupowane zostały w niemal 200 tys. książek kucharskich.
Durszlak.pl to centrum kulinarnej blogosfery – nie tylko agreguje przepisy, ale integruje również środowisko blogerów piszących o gotowaniu, zachęcając ich do wspólnych akcji kulinarnych. Serwis prezentuje ponad pół miliona przepisów pochodzących z blisko 4 800 blogów o szerokim spektrum tematycznym: od prostych codziennych dań po wyszukane i wykwintne potrawy. Serwis w jednym miejscu oferuje internautom szeroki wybór przepisów, jednocześnie nie narusza integralności samych blogów lecz aktywnie wspiera ich rozwój, zgodnie z zamysłem ich autorów.

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.