Informacje Prasowe

Grupa Interia uruchomi nowy serwis historyczny

Grupa Interia nieustannie poszerza swoje portfolio serwisów tematycznych. 1 lipca startuje z nowym projektem – Historia Interia. Czytelnicy znajdą w nim materiały o przełomowych wydarzeniach w skali świata i Polski, znanych władcach i politykach oraz zwykłych ludziach, którzy swoimi działaniami zapisali się na kartach historii.

– Będziemy pisać zarówno o czynach szlachetnych i heroicznych, jak i o tych, które nie przynoszą chluby. Nie będziemy cenzurować historii ani jej przesładzać. Pokażemy, jaka była naprawdę. Nie zawsze czarno-biała. Zwykle o wielu odcieniach szarości. O historii będziemy mówić wprost i bez koloryzowania – mówi Sławomir Zagórski, szef serwisu Historia Interia.
Serwis będzie współtworzony przez czytelników. Jego redakcja pragnie zachować ich rodzinne wspomnienia i opowiedzieć o przeżyciach jednostek, które budują tożsamość społeczności.
Serwis Historia.Interia.pl jest kontynuacją i rozszerzeniem poprzedniego projektu historycznego Interii – Nowa Historia. 
Sławek Zagórski związany jest z Interią od 2012 roku. Zajmuje się historią polskiej wojskowości w XX wieku. Jest autorem i współautorem kilku książek historycznych. W najbliższym czasie ukaże się kolejna pozycja jego autorstwa – “Baśka Murmańska i Lwy Północy”. Został laureatem Buzdygana 2015, dołączając do znakomitego grona dziennikarzy wyróżnionych tą nagrodą, obok Bogusława Wołoszańskiego i Waldemara Milewicza czy Marcina Ogdowskiego. 
***
Według Mediapanelu w maju br. strony i aplikacje całej Grupy Polsat-Interia zanotowały prawie 21 mln realnych użytkowników i ponad 2 mld odsłon.

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.