Informacje Prasowe

Grupa Interia wspiera osoby onkologiczne. Rusza projekt „O raku bez strachu”

26 października wystartuje interaktywny projekt „O raku bez strachu” serwisu Kobieta Interia. Będzie on współtworzony przez użytkowniczki portalu, które wpłyną m.in. na dobór tematów poruszanych przez redakcję. W ramach akcji otrzymają one także możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami dotyczącymi choroby nowotworowej.

Codziennie Polki dowiadują się o chorobie nowotworowej. Są zagubione. Nie wiedzą, do kogo zwrócić się o pomoc. Co robić dalej. Projekt “O raku bez strachu” jest skierowany właśnie do tych kobiet – to je chcemy informować, wspierać, im tłumaczyć “nowy, nieznany świat” – mówi Katarzyna Pruszkowska-Sokalla, Wydawca Sektora Lifestyle w Grupie Interia.
Akcja “O raku bez strachu” będzie współtworzona przez użytkowniczki portalu. Redakcje serwisów Kobieta Interia i Zdrowie Interia będą zachęcały do dzielenia się doświadczeniami dotyczącymi choroby nowotworowej. Użytkowniczki będą miały także wpływ na wybór tematów poruszanych w kolejnych edycjach projektu.
W ramach akcji pojawią się w m.in. teksty dotyczące oswajania trudnych emocji, praktyczne porady dla rodzin osób onkologicznych oraz publikacje objaśniające, jak wygląda macierzyństwo w cieniu choroby nowotworowej. “O raku bez strachu” – to także rozmowy z wyjątkowymi osobami (psychoonkologiem, seksuologiem, doulą żałoby i perukarką onkologiczną), które na co dzień pomagają kobietom na wielu płaszczyznach w ich zmaganiach z chorobą.
Materiały przygotowane w związku z akcją “O raku bez strachu” będę prezentowane cyklicznie (raz w miesiącu) w specjalnej sekcji na stronie głównej portalu, zaraz pod najważniejszymi wydarzeniami.
***
Kobieta Interia to serwis stworzony z myślą o kobietach. Użytkowniczki znajdą tutaj materiały przygotowane przez pasjonatki zdrowego trybu życia, nauki, urody, diety, mody i popkultury. Według Mediapanelu we wrześniu br. strony i aplikacje całej Grupy Polsat-Interia zanotowały ponad 20 mln RU i prawie 2 mld odsłon. 

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.