Informacje Prasowe

Grupa Interia wspiera projekt „Nieobojętni spod Auschwitz”

Grupy Interia, Stowarzyszenie Auschwitz Memento i Centrum Dokumentacji Nieobojętni uruchomiły wspólny projekt „Nieobojętni spod Auschwitz”. W jego ramach w dniach 25-26 października na stronie głównej portalu pojawiło się 15 artykułów przybliżających sylwetki największych bohaterów oddziału Armii Krajowej „Sosienki”.

Trudno w to uwierzyć, że tyle lat po wojnie historia oddziału Armii Krajowej “Sosienki” ciągle nie jest dobrze znana w Polsce. Projekt “Nieobojętni spod Auschwitz” ma zmienić tę sytuację. Chcemy naszymi materiałami edukować i popularyzować wiedzę o partyzantach dowodzonych przez kpt. Jana Wawrzyczka pseudonim “Danuta”. W ich życiorysach, niczym w soczewce odbija się tragedia, do której doszło w Oświęcimiu w czasie II wojny światowej – mówi Karolina Olejak, Dyrektor Wydawnicza w Grupie Interia.
Bardzo jesteśmy wdzięczni Interii za to, że pomogła nam w realizowaniu naszej misji, której celem jest przywrócenie pamięci o bohaterskich czynach oddziału “Sosienki”. Zaangażowanie tak dużego wydawnictwa internetowego w ten projekt, umożliwiło nam dotarcie z prawdą historyczną, która przez dekady PRL-u była skutecznie fałszowana, do olbrzymiej liczby użytkowników tego portalu. Jest to dla naszego Stowarzyszenia nieocenione wsparcie, za które serdecznie dziękujemy – mówi Bogdan Wasztyl, Przewodniczący Rady Stowarzyszenia Auschwitz Memento.
Grupa Interia zaprezentowała 15 biogramów partyzantów AK, którzy ryzykując swoje życie pomagali więźniom obozu Auschwitz. Użytkownicy portalu przeczytają m.in. o działaniach ppor. Tadeusza Stanisława Bielewicza, które zostały docenione przez prezydenta USA. Zapoznają się także lepiej z losami Heleny Stupki koordynującej kompleksowe wsparcie, w tym w ucieczkach, dla więźniów Auschwitz.
***
Według Mediapanelu we wrześniu br. strony i aplikacje całej Grupy Polsat-Interia zanotowały ponad 20 mln RU i prawie 2 mld odsłon. 

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.