Informacje Prasowe

Iga Świątek zwyciężyła w 3. edycji Plebiscytu As Sportu Interii

Najlepsza rakieta świata drugi rok z rzędu wygrała Plebiscyt As Sportu Interii. Iga Świątek w wielkim finale pokonała Aleksandra Śliwkę, siatkarskiego mistrza Europy. Podium zamknął tenisista Hubert Hurkacz. Interia w ramach Plebiscytu przyznała nagrodę dla „Paralimpijczyka roku”. Laureatką w tej kategorii została Emilia Babska, wielokrotna mistrzyni świata w parastrzelectwie.

Internauci po raz trzeci zadecydowali, który z polskich sportowców, otrzyma statuetkę i tytuł Asa Sportu za osiągnięcia w mijającym roku. 3. edycja Plebiscytu była pełna zaskakujących rozstrzygnięć i elektryzujących pojedynków pomiędzy przedstawicielami odmiennych dyscyplin. Rywalizacja przeniosła się także do mediów społecznościowych, gdzie sportowcy zachęcali kibiców do oddawania głosów i wspierania swoich idoli.

 

Iga Świątek po kapitalnym sezonie otrzymała olbrzymie wsparcie od internatów w Plebiscycie Interii. W drodze po drugi z rzędu tytuł Asa Sportu pokonała siatkarza Norberta Hubera, medalistkę olimpijską Natalię Kaczmarek oraz tenisistę Huberta Hurkacza. W wielkim finale najlepsza rakieta świata wygrała  natomiast pojedynek z Aleksandrem Śliwką, który razem z polską reprezentacją triumfował na mistrzostwach Europy w siatkówce. Trzecie miejsce w Plebiscycie zajął tenisista Hubert Hurkacz.

 

Interia w 3. edycji Plebiscytu po raz pierwszy wyróżniła najlepszego sportowca paralimpijskiego. Decyzją redakcji sportowej portalu nagroda w tej kategorii została przyznana Emilii Babskiej, która w 2023 roku razem z polską reprezentacją zdobyła mistrzostwo świata w parastrzelectwie oraz wicemistrzostwo w zawodach indywidualnych tej samej rangi.

 

***

3.edycja Plebiscytu As Sportu rozpoczęła się 20 listopada w Interii. Przez ponad miesiąc 36 sportowców, drużyn i osad walczyło o głosy internautów. Finałowe rundy były rozgrywane w systemie pucharowym w formie pojedynków pomiędzy poszczególnymi zawodnikami. W ramach Plebiscytu w Interii powstała sekcja specjalna „As Sportu 23″.

 

Interia.pl sp. z o.o.
ul. Kotlarska 11, 31-539 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

 

 

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone.