Informacje Prasowe

Interia codziennie z innym logo – Ciekawy?

Po niedawnej zmianie wizerunku Interia decyduje się na kolejne odważne modyfikacje swojego znaku firmowego. Począwszy od 28 października 2014 r. na stronie głównej portalu codziennie zawiśnie inna wersja logo. Charakterystyczne liternictwo znaku firmowego stanie się zasłoną, a pod nią każdego dnia znajdzie się inne zdjęcie obrazujące wydarzenia związane z danym dniem.

Doodle Interii będą miały charakter codzienny i są wynikiem współpracy działu marketingu oraz wszystkich redakcji portalu. Wydarzenia, do których odnosić się będzie zabawa, będą schowane pod logotypem marki na stronie głównej portalu.
To pierwsze z wielu planowanych przez nas zabaw z nowym logotypem. Wybierając ten znak, od razu zakładaliśmy, że charakterystyczne liternictwo stanie się bazą dla jego wypełniania i kolorowania, co z kolei nawiązuje do specyfiki produktu, jakim jest portal. Wypełniamy nasze strony informacjami o otaczającym nas świecie, tak jak ważne wydarzenia wypełniają nasze logo. Z drugiej strony kartka z kalendarza idealnie wpisuje się w nasz claim “Ciekawi od zawsze”, bo przypomina daty ważnych, ale przede wszystkim ciekawych zdarzeń – tłumaczy Filip Lenart, Dyrektor Marketingu i PR Grupy Interia.
W pierwszej kartce z kalendarza Interia przypomni o zdobyciu przez polskich siatkarzy tytułu mistrzów świata w Meksyku, co miało miejsce dokładnie 40 lat temu.
Wybrane przez redakcje portalu tematy to odbicie różnorodności otaczającego nas świata. Mają one przypominać o takich ważnych wydarzeniach, jak otrzymanie Nagrody Nobla przez Marię Skłodowską-Curie, ale również pokazywać wiele nieoczywistych, a zarazem ciekawych zdarzeń, które miały miejsce w przeszłości – skonstruowanie pierwszego przekaźnika telewizyjnego (30 października 1925 r.), pierwszą udaną transplantację serca w Polsce, przeprowadzoną przez Zbigniewa Religę (5 listopada 1985 r.), premierę komedii Kevin sam w domu (10 listopada 1990 r.) czy rocznicę wydania płyty Led Zeppelin IV ze słynnym przebojem Stairway to Heaven (8 listopada 1971 r.).
Mniej i bardziej przełomowe wydarzenia w historii ludzkości, ciekawostki, o których warto wiedzieć i opowiedzieć znajomym – kartka z kalendarza to zabawa w odkrywanie historii świata, a wydawca zaprasza do niej wszystkich użytkowników.
 W pierwszych dniach zabawy na stronie głównej portalu obok logo widoczna będzie duża czerwona strzałka opatrzona napisem “Ciekawy?”. Ma ona zachęcić użytkowników do odkrycia całego zdjęcia oraz do zapoznania się z opisem wydarzenia, z którym jest ono powiązane. Po skierowaniu kursora myszki na logo Interii w górnej części strony głównej wyświetli się specjalny blok, gdzie użytkownicy znajdą dodatkowe informacje: całe zdjęcie, datę wydarzenia, jego krótki opis oraz link kierujący do pogłębionego artykułu w jednym z serwisów Interii.

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.