Informacje Prasowe

Interia gotowa na wybory samorządowe: relacje i materiały premium z całego kraju oraz transmisja wieczoru wyborczego Polsat News

Interia sprawdza i relacjonuje nastroje przed wyborami samorządowymi w całej Polsce. Korespondenci i reporterzy portalu (m.in. Dawid Serafin, Kamila Baranowska, Maciej Słomiński, Łukasz Dubaniewicz) są w największych metropoliach, jak i wsiach, miasteczkach, gminach i powiatach. Interia ściśle współpracuje z Polsatem News. 7 kwietnia będzie transmitowała na żywo wieczór wyborczy tej stacji, który poprowadzi Piotr Witwicki, redaktor naczelny portalu.

Interia jest blisko tego, co bliskie Tobie. Na bieżąco „tu i teraz” relacjonuje rywalizację kandydatów i partii politycznych w wyborach samorządowych, które od samego początku elektryzują opinię publiczną.

 

Interia komentuje dla swoich użytkowników działania polityków w całej Polsce. Posiada rozbudowaną sieć korespondentów i reporterów (Dawid Serafin, Łukasz Rogojsz, Kamila Baranowska, Jakub Szczepański, Jakub Krzywiecki, Wiktor Kazanecki, Łukasz Szpyrka, Maciej Słomiński, Łukasz Dubaniewicz i Sebastian Przybył) w różnych częściach kraju. Ich materiały uzupełniają relacje przygotowane przez  zespół Polsat News.

 

Portal zachęca w dużych miastach do debaty przedstawicieli najważniejszych komitetów wyborczych. Porozmawia m.in. z wiodącymi kandydatami na prezydenta Krakowa, w tym Łukaszem Gibałą, Aleksandrem Miszalskim i Łukaszem Kmitą. Zadaje także pytanie: czy warszawiacy potrzebują nowego prezydenta? I jak rozłożą się głosy w Lublinie czy Gdańsku? Interia analizuje obietnice polityków i rozlicza ich dotychczasowe osiągniecia. Nie unika trudnych pytań.

 

Interia oddaje głos lokalnym społecznościom. W ramach cyklu „Blisko Mieszkańców” sprawdza, jakie nastroje panują w powiatach, gminach, miasteczkach i wsiach. Interia odwiedza zwykłe miejsca, w których widoczne są nadzwyczajne sytuacje. Pyta o potrzeby i oczekiwania mieszkańców Opatowca, czyli najmniejszego miasta w Polsce. Zachęca do dzielenia się swoją perspektywą wyborców w Bolesławcu, w którym wójtowi – urzędującemu najdłużej w kraju – wyzwanie rzucił 25-letni kontrkandydat. Interia wyjaśni także, jak to możliwe że w Jodłowniku są już znane wyniki wyborów chociaż nie wywieszono w nim ani jednego baneru.

 

Internauci w „Poradniku wyborczym” Interii odnajdą odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Które dokumenty ze sobą zabrać do komisji wyborczej? Co należy zrobić, żeby zagłosować poza miejscem zamieszkania? Interia informuje w nim także, kto startuje w poszczególnych miastach i okręgach wyborczych.

 

Interia 7 kwietnia pokaże na żywo wieczór wyborczy Polsat News. Program poprowadzi Piotr Witwicki, dyrektor pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat oraz redaktor naczelny portalu. Użytkownicy Interii obejrzą m.in. relacje prosto z najważniejszych sztabów wyborczych i sondażowe wyniki głosowania.

 

Portal posiada w swoim portfolio jeden z najczęściej wybieranych w Polsce (TOP 3) serwisów w kategorii  „Informacje i publicystyka – ogólne”. Według badania Mediapanelu w lutym Interia Wydarzenia odwiedziło 7,1 mln realnych użytkowników.

 

 

***

Według Mediapanelu w lutym 2024 r. strony i aplikacje całej Grupy Polsat-Interia zanotowały 20,7 mln realnych użytkowników.

Interia.pl sp. z o.o.
ul. Kotlarska 11, 31-539 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

 

 

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone.