Informacje Prasowe

Interia i Deutsche Welle wspólnie dla „Studia Europa”

Redakcje Fakty Interia.pl i Deutsche Welle rozpoczęły dziś (31 stycznia 2019 roku) cykl debat, w których udział biorą polscy i niemieccy europolitycy. W pierwszym spotkaniu poświęconym stosunkom na linii Berlin-Warszawa, z dziennikarkami Interii i DW rozmawiali Elmar Brok z CDU i Kosma Złotowski z PiS.


Program emitowany jest na stronie głównej portalu Interia i w serwisie Fakty, na stronach Deutsche Welle oraz w mediach społecznościowych. Rozmowy w “Studio Europa” odbywają się w Brukseli, prowadzone są po polsku i tłumaczone symultanicznie na język niemiecki. Redakcję Faktów Interia.pl reprezentuje Agnieszka Waś-Turecka, a DW Jowita Kiwnik Pargana.
Polska i Niemcy są na siebie skazane i należy dołożyć wszelkich starań, żeby współpracowały ze sobą w najważniejszych sprawach dotyczących przyszłości obu krajów i całej Europy. Zależy nam, aby polscy i niemieccy politycy rozmawiali nie tylko o różnicach, które są dziś bardzo widoczne, ale przede wszystkim dostrzegali wspólnotę interesów i w partnerski sposób poprawiali wzajemne relacje – mówi Krzysztof Fijałek, redaktor naczelny portalu Interia.pl.
Dialog i szacunek dla odmiennych poglądów powinny być podstawą prowadzenia polityki. Nasz nowy program ma przyczynić się do nawiązania takiego europejskiego dialogu między Polakami a Niemcami. Szczególnie cieszymy się w tym kontekście ze współpracy z naszym partnerem Interia.pl – wyjaśnia Bartosz Dudek, szef Sekcji Polskiej Deutsche Welle.

Projekt debat polsko-niemieckich w ramach “Studia Europa” ma również w założeniu dostarczyć internautom wiedzy na temat spraw, którymi w Brukseli zajmują się europosłowie i przyczynić się do zwiększenia zainteresowania zaplanowanymi na wiosnę wyborami do Parlamentu Europejskiego.
Do tej pory Interia zrealizowała już kilkadziesiąt rozmów z polskimi przedstawicielami do PE, transmitując je na żywo z Brukseli i Strasburga na swojej stronie głównej. Dzięki współpracy z DW możliwym stało się sięgnięcie po formułę debaty polsko-niemieckiej.
“Studio Europa” to kolejny wspólny projekt Interii i Deutsche Welle po akcji “Zrabowane dzieci/Gearaubte Kinder”, poświęconej uprowadzaniu i zniemczaniu polskich dzieci w czasie II wojny światowej. 

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.