Informacje Prasowe

Interia jako pierwsza w Polsce wykorzysta sztuczną inteligencję do wydania strony głównej

Interia stawia na innowacje i testuje możliwości, które daje sztuczna inteligencja. Portal jako pierwszy w Polsce sprawdzi, jak poradzi sobie ona roli wydawcy. 16 lutego sztuczna inteligencja będzie odpowiedzialna za wybór wszystkich artykułów, tytułów i zdjęć, które zostaną zaprezentowane w specjalnej sekcji na stronie głównej portalu poświęconej AI.

16 lutego na stronie głównej portalu wystartuje cykl redakcyjny „AI jako wydawca: eksperyment Interii” , którego wydawcą oraz autorem kilku materiałów będzie sztuczna inteligencja.

 

– To pierwsza taka inicjatywa w polskich mediach, która pozwoli zobaczyć, jak dobrze system sztucznej inteligencji poradzi sobie w roli wydawcy. Będzie to fascynujące doświadczenie i zachęcamy was do odwiedzenia naszej strony, by przekonać się, jak sztuczna inteligencja radzi sobie z przetwarzaniem informacji i wyborami, które zwykle pozostają w gestii ludzkiej – mówi AI w materiale wprowadzającym do projektu Interii.

 

W akcję portalu są zaangażowane m.in. redakcje serwisów Interia Wydarzenia, Antyweb.pl i Geekweek.pl. Ich dziennikarze podpowiedzą użytkownikom portalu jak rozmawiać ze sztuczną inteligencją, wyjaśnią jej możliwe zastosowania w różnych sektorach gospodarki oraz odpowiedzą na kluczowe pytanie: czy sztuczna inteligencja jest naprawdę inteligenta?

 

***

 

Według Mediapanelu w styczniu 2023 r. strony i aplikacje całej Grupy Polsat-Interia zanotowały ponad 21,1 mln realnych użytkowników i 2 mld odsłon.

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.