Informacje Prasowe

Interia jest gotowa na wybory w Polsce

Interia w dniu ogłoszenia wyników wyborów zabierze swoich użytkowników do sztabów najważniejszych komitetów wyborczych, gdzie będą obecni jej reporterzy. Pokaże  na żywo wieczór wyborczy Polsat News, gdzie będzie m.in. Piotr Witwicki, redaktor naczelny portalu. Interia zaprezentuje równocześnie z największymi stacjami telewizyjnymi w Polsce sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych exit poll.

W czasie kampanii wyborczej Interia jest zawsze tam, gdzie najważniejsze wydarzenia. Oddaje głos lokalnym społecznościom w programie video Piotra Witwickiego „Kraj wybiera” oraz zachęca do debaty pomiędzy topowymi politykami w wywiadach premium. Dopełnieniem działań portalu jest kampania reklamowa, która podkreśla, że Interia to bezstronne i niezawodne źródło wiedzy o wydarzeniach rozgrywających się „tu i teraz”.

 

Już 15 października Polacy zadecydują, które z ugrupowań politycznych obejmie władze na kolejne 4 lata. Interia od samego początku kampanii wyborczej  relacjonuje rywalizację polityków o poparcie obywateli. Oddaje głos wszystkim ogólnopolskim komitetom i zachęca do debaty pomiędzy liderami. Dzięki ścisłej współpracy z Polsat News i sieci korespondentów w całej Polsce Interia jest zawsze tam, gdzie najważniejsze wydarzenia – od lokalnych wieców poparcia i spotkań z wyborcami po wielkie konwencje najważniejszych komitetów wyborczych.

 

Interia przed wyborami jeszcze mocniej stawia na materiały premium. Piotr Witwicki, redaktor naczelny portalu, po telewizyjnych rozmowach z Donaldem Tuskiem i Mateuszem Morawieckim wyruszył w Polskę powiatową, gdzie w ramach programu video „Kraj wybiera” sprawdził nastroje przed wyborami i oddał głos lokalnym społecznościom. Dziennikarze polityczni Interii (Kamila Baranowska, Jakub Krzywiecki, Łukasz Rogojsz, Łukasz Szpyrka i Jakub Szczepański) przygotują natomiast serię wywiadów z czołowymi przedstawicielami wszystkich ogólnopolskich komitetów wyborczych.

 

Interia na stronie głównej będzie na żywo w formie tekstowej relacjonowała najgorętsze momenty kampanii. W dniu ogłoszenia wyników jej reporterzy także m.in. prosto ze sztabów największych partii przekażą gorące newsy i pokażą, jaka panuje w nich atmosfera. Interia dzięki współpracy z Polsatem od razu po ogłoszeniu sondażowych wyników zaprezentuje dane exit poll. To jednak nie wszystko. Interia będzie transmitowała na żywo cały wieczór wyborczy stacji Polsat News, gdzie w telewizyjnym studiu będzie Piotr Witwicki, redaktor naczelny portalu.

 

Interia specjalnie przed wyborami znacznie unowocześniła serwis Wydarzenia. Zastosowano w nim najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i UX (User Experience), dzięki którym użytkownicy jeszcze szybciej odnajdą najbardziej  pożądane newsy  w sieci, wywiady premium, sondaże oraz polityczne analizy przygotowane przez ulubionych autorów.

 

Dopełnieniem działań Interii jest nowa odsłona kampanii „Pomiędzy”, która pokazuje m.in., że Interia jest zawsze w centrum wydarzeń i bezstronnie relacjonuje rywalizację polityków w wyborach parlamentarnych. Spot wizerunkowy Interii będzie emitowany w kanałach telewizyjnych Grupy Polsat Plus oraz w Internecie. Na nośnikach OOH pojawi się natomiast claim portalu „jesteśmy blisko tego, co bliskie Tobie”.

 

***

Grupa Polsat – Interia według badania Mediapanelu we wrześniu rekordowo przybliżyła się do lidera kategorii, czyli Grupy Wirtualna Polska. Dystans wynosi zaledwie 428 tys. RU i jest najmniejszy w historii. Zasięg Grupy Polsat – Interia (20,6 mln RU) to efekt synergii oraz konsekwentnie prowadzonych działań rozwojowych (projekty redakcyjne, zasięgowe, technologiczne i marketingowe).

Interia.pl sp. z o.o.
ul. Kotlarska 11, 31-539 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

 

 

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.