Informacje Prasowe

Interia na wakacje 2020

Interia uruchomiła dwa cykle redakcyjne, które pomogą Polakom zaplanować letni wypoczynek. Raport „Wakacje 2020 w Polsce” poświęcony jest spędzaniu lata w kraju w dobie trwającej epidemii koronawirusa. Natomiast drugi cykl to prowadzona w serwisie Pogoda akcja „Polska na wakacje”, na którą złoży się cykl quizów prezentujących ciekawostki ze wszystkich regionów kraju. Z kolei redakcja serwisu Motoryzacja przygotowała specjalny konkurs dla tych, którzy zdecydują się spędzić urlop w kraju.


Tegoroczny sezon urlopowy różni się od dotychczasowych na wielu płaszczyznach. Głównie z uwagi na trwającą na świecie pandemię koronawirusa, która zmusza nas do przestrzegania wytycznych sanitarnych, ale także z powodu kondycji branży turystycznej, która czas kwarantanny odczuła wyjątkowo silnie.
Zgodnie z wynikami najnowszych badań niemal 40% Polaków nadal nie zdecydowało, czy wybierze się w tym roku na wakacje, a 26% spośród tych, którzy urlop już zaplanowali, deklaruje, że spędzi go w kraju[1]. Celem raportu wakacyjnych akcji specjalnych jest przybliżanie czytelnikom Interii walorów Polski, wskazywanie kierunków i możliwości wakacyjnego wypoczynku w kraju.
– Polskie morze i góry są przepiękne, ale nasz kraj ma o wiele więcej do zaoferowania turystom – zarówno tym, którzy chcą odpocząć na plaży, wędrować czy zwiedzać. Polskie Malediwy, pięknie malowana podkrakowska wieś i miejsca, w których można schować się przed światem – to tylko niektóre z naszych podpowiedzi na letni wypoczynek– mówi Agnieszka Łopatowska, Dyrektor Sektora Lifestyle w Interii.
Redakcja serwisu Styl.pl przygotowała raport specjalny “Wakacje 2020 w Polsce: (url: https://www.styl.pl/raporty/raport-wakacje-2020-w-polsce), który ma przybliżyć czytelnikom ofertę turystyczną Polski. Użytkownicy serwisu znajdą tu zarówno informacje o pięknych i niebanalnych miejscach, jak również te o wakacyjnych atrakcjach kulturalnych.
Projektowi “Polska na wakacje” przyświeca podobny cel. Chodzi o pokazanie czytelnikom Interii walorów naszego kraju. Od 15 lipca br. do końca wakacji na łamach serwisu Pogoda Interia co tydzień będą publikowane trzy quizy dotyczące polskich atrakcji turystycznych i często nieznanych regionalnych zwyczajów.
Nasze projekty wychodzą naprzeciw potrzebom czytelników. Pokazujemy że spędzanie urlopu w Polsce jest świetnym pomysłem, a w kraju nie brakuje miejsc, które wciąż czekają na to, by je odkryć. Wierzę, że nasze quizy staną się inspiracją dla wszystkich wybierających się zarówno na dłuższe urlopy, jak i na weekendowe wyjazdy– mówi Karolina Leputa, Senior Brand Manager w Interii.
Z kolei redakcja serwisu motoryzacyjnego przygotowała konkurs “Piękna Polska” dla tych, którzy na wakacje w kraju wybiorą się autem. Zadaniem konkursowym jest opisanie najpiękniejszej polskiej drogi, a do wygrania m.in. voucher na tygodniowe wypożyczenie Skody Superb IV, voucher na szkolenie doskonalenia techniki jazdy w Bednary Driving City, a także zestawy gadżetów od Interii.

[1] Badanie na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, czerwiec 2020

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.