Informacje Prasowe

Interia nad Sekwaną – w portalu rusza blok korespondencji z Francji

Przede wszystkim wybory prezydenckie, ale też kwestie bezpieczeństwa i francuski styl życia – od piątku, 21 kwietnia, w Interii rusza seria relacji z Francji. Ich autorem będzie Michał Michalak, dziennikarz portalu.


Emmanuel Macron czy Marine Le Pen, a może jednak Jean-Luc Melenchon albo Francois Fillon? Od 21 kwietnia do 8 maja w portalu Interia.pl pojawi się cykl korespondencji z Francji. Teksty, zdjęcia, materiały wideo, bezpośrednia relacja z pierwszej i drugiej tury wyborów prezydenckich, z Paryża i nie tylko – dowiemy się, co myślą Francuzi i co te wybory oznaczają dla kraju nad Sekwaną oraz reszty świata. Korespondent Interii aktywny będzie nie tylko w samym portalu, w formie tekstów i wideobloga, ale również na Facebooku i Twitterze.
– Referendum na Wyspach czy wybory w USA pokazały, że eksperci i politycy są jak Jon Snow: nie wiedzą nic. Nie czują nastrojów społecznych, nie wyłapują trendów, nie potrafią ich przewidywać. Dlatego we Francji będzie mnie interesowało spojrzenie zwykłych Francuzów i to właśnie z ich perspektywy chcę pisać o wyborach. Będę z nimi rozmawiał nie tylko w Paryżu, ale także w winnicach pod Bordeaux czy w Kraju Basków. W Nicei sprawdzę natomiast, czy Francja otrząsnęła się już po zamachach – zapowiada Michał Michalak, który w podobny sposób relacjonował jesienią wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych.
Korespondencje Michała Michalaka będą również częścią Raportu Specjalnego Interii, przygotowanego na wybory prezydenckie we Francji.
Według badania Gemius/PBI w marcu br. strony i aplikacje Grupy Interia.pl zanotowały 18,8 mln realnych użytkowników i 1,3 mld odsłon, a sam portal Interia – 12,8 mln użytkowników i 760 mln odsłon.

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.