Informacje Prasowe

Interia Partnerem Medialnym Polskiej Siatkówki

Interia żyje siatkówką. Jako jedyny portal horyzontalny w Polsce obejmie tytuł Partnera Medialnego Polskiej Siatkówki. Interia w ramach współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej będzie m.in. obecna podczas meczów polskiej reprezentacji kobiet i mężczyzn rozgrywanych na całym świecie. Interia patronuje medialnie także klubowym rozgrywkom Polskiej Ligi Siatkówki.

 

 

Zaangażowanie Interii w promocję siatkówki wpisuje się w szersze działania Grupy Polsat Plus, która od 26 lat kompleksowo wspiera rozwój tej dyscypliny w Polsce – poprzez działania sponsoringowe sieci Plus i medialne Telewizji Polsat.

 

Rozwinięciem działań Interii we wspieraniu siatkówki jest współpraca z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej (PZPS). Interia z wielką dumą objęła tytuł Partnera Medialnego Polskiej Siatkówki. Wykorzysta doświadczenie i pasję swojej redakcji sportowej do promowania i relacjonowania sukcesów „Biało-Czerwonych” podczas największych turniejów na świecie. Grupa Polsat – Interia jest jednym z wiodących wydawców internetowych (TOP2) w kraju i wspólnie z milionami użytkowników (21 mln RU*) będzie kibicować polskim zawodnikom m.in. w walce o złote medale w trakcie zbliżających się igrzysk olimpijskich w Paryżu.

 

Interia podczas siatkarskich mistrzostw świata w 2022 roku, współorganizowanych przez Polskę, przygotowała ponad 400 materiałów z turnieju mężczyzn i kobiet. Podobną liczbę publikacji, w tym relacji prosto z kilku europejskich krajów, zaprezentowała  w związku z mistrzostwami Europy siatkarzy i siatkarek w 2023 roku. Interia, jako część Grupy Polsat Plus, która w sportowych kanałach Polsatu transmitowała oba turnieje, zapewniła kibicom dostęp do skrótów wideo wszystkich meczów. Kibice mogli m.in. jeszcze raz zobaczyć, jak „Biało-Czerwoni” zdobywają złoto w wielkim finale mistrzostw Europy.

 

Interia posiada w swoim portfolio jeden z najpopularniejszych serwisów sportowych w Polsce. Według badań Mediapanelu Interia Sport w marcu 2024 odwiedziło 6,9 mln użytkowników (RU).

 

Interia od 3 lat promuje klubową siatkówkę w Polsce. Jest patronem PlusLigi (mężczyźni), Tauron Ligi (kobiety) oraz Tauron 1. Ligi  (mężczyźni). Wspiera medialnie towarzyskie turnieje (Bogdanka  Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza i Amica Cup). Współpracowała także z influencerami siatkarskimi (Pawłem Pyziakiem i Andrzejem Wroną) i reprezentantem polskiej kadry Wilfredo Leónem. W studiu Podcastu Olimpijskiego Aleksandra Szutenberg gościła topowych zawodników Aleksandra Śliwkę, Magdalenę Stysiak,  Łukasza Kaczmarka, Bartosza Bednorza i Tomasza Fornala.

 

Grupa Polsat Plus, której częścią jest Interia, od 26 lat wspiera i sponsoruje rozwój siatkówki w Polsce. Telewizja Polsat transmituje najważniejsze rozgrywki klubowe (Liga Mistrzów, Polska Liga Siatkówki) oraz turnieje rangi mistrzowskiej z udziałem polskiej reprezentacji kobiet i mężczyzn. Zgodnie z obowiązującą umową siatkówka reprezentacyjna będzie obecna w kanałach sportowych Polsatu aż do 2032 roku. Sieć Plus należąca do Grupy Polsat Plus jest natomiast głównym sponsorem Polskiej Siatkówki i tytularnym sponsorem PlusLigi – najlepszych rozgrywek klubowych w kraju.

 

***

 

Źródło danych: Mediapanel, liczba RU, marzec 2024 (z wyłączeniem ruchu z oskryptowanych playerów)

Interia.pl sp. z o.o.
ul. Kotlarska 11, 31-539 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

 

 

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone.