Informacje Prasowe

Interia Pogoda z rekordowym wynikiem – 7,4 mln RU

Internauci planują wakacje z Interia Pogoda. Według badania Mediapanel (sierpień 2023) w szczytowym momencie sezonu serwis odwiedziło 7,4 mln realnych użytkowników. Jest to jego najlepszy wynik w historii. Działaniom największego polskiego serwisu pogodowego towarzyszyła kampania reklamowa zachęcają do korzystania z aplikacji Pogoda Interia, której do tej pory zaufało ponad 600 tys. użytkowników.

Interia to od kilku lat lider polskich serwisów pogodowych. Zapewnia swoim użytkownikom dostęp do najlepszych w sieci prognoz i analiz meteorologicznych (m.in. opady deszczu i śniegu, temperatura, siła wiatru) oraz informuje o poziomie zanieczyszczenia powietrza.

 

Według badania Mediapanel w sierpniu serwis Interia Pogoda odwiedziło 7,4 mln realnych użytkowników, co jest najlepszym wynikiem w historii. Co więcej, jego wskaźnik ATS (9m 28s) jest ponad dwukrotnie wyższy od drugiego pod tym względem serwisu twojapogoda.pl (4m 8s) wśród największych polskich serwisów pogodowych.

 

Dopełnieniem serwisu jest intuicyjna i nowoczesna aplikacja Pogoda Interia, która umożliwia z poziomu smartfonu (Android i iOS) sprawdzenie warunków atmosferycznych w 3 milionach miejscowości w Polsce i na świecie. Przekazuje także dane o stężeniu alergenów w powietrzu,  co jest w szczególności ważne w okresie pylenia roślin. Aplikację Pogoda Interia pobrało do tej pory ponad 600 tys. użytkowników.

 

Interia Pogoda nieustannie wprowadza rozwiązania i usprawnienia, które zwiększają usability serwisu i tym samym ułatwiają i przyśpieszają poszukiwanie informacji o stanie pogody.

 

Interia Pogoda w okresie wakacyjnym jest promowana w kanałach telewizyjnych Grupy Polsat Plus oraz w Internecie.

 

***

 

Według Mediapanelu w sierpniu 2023 r. strony i aplikacje całej Grupy Polsat-Interia zanotowały ponad 20,3 mln realnych użytkowników i 2 mld odsłon.

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.