Informacje Prasowe

Interia realizuje kolejny eko-projekt

Dziś w serwisie ekologicznym Zielona, należącym do portalu Interia, rusza nowa akcja edukacyjna „Eko-sprawdzian”. Przez miesiąc na łamach serwisu zostanie opublikowanych łącznie trzynaście quizów z pytaniami dotyczącymi różnych zagadnień ekologicznych.


“Eko-sprawdzian” będzie zawierać quizy, które w lekki sposób pomogą zwrócić uwagę uczestników zabawy na ważne tematy związane z szeroko rozumianą ochroną środowiska. Każdy quiz będzie sprawdzał wiedzę dotyczącą innego zagadnienia ekologicznego – selektywnej zbiórki odpadów, idei zero waste, bezpiecznych dla środowiska środków czystości i kosmetyków do pielęgnacji, ochrony zagrożonych gatunków i wiele innych. Nie zabraknie też quizów, które pomogą czytelnikom rozprawić się z mitami dotyczącymi, np. zmian klimatycznych.
Quizy w ramach akcji “Eko-sprawdzian” będą publikowane w serwisie Zielona Interia, który od stycznia 2021 roku informuje o zagadnieniach ekologicznych z różnych dziedzin, począwszy od decyzji dotyczących polityki klimatycznej w Polsce i na świecie, przez działania biznesowe w tej sprawie, aż po najnowsze technologie, ciekawostki ze świata przyrody i porady, jak żyć w zgodzie z naturą.
W marcu 2021 roku Grupa Interia dołączyła do Stowarzyszenia Program Czysta Polska, które prowadzi działania edukacyjne, przybliżające korzyści, jakie płyną z ekologicznego trybu życia, a także informuje i promuje najważniejsze inicjatywy i tematy związane z ekologią.
Grupa Interia to czołowy gracz na polskim rynku mediów nowej generacji. Co miesiąc około 20 mln osób korzysta z dostępu do najświeższych informacji, ciekawostek i rozrywki oraz z najlepszego sposobu komunikowania się̨ ze światem. Portal Interia udostępnia bogaty wybór najwyższej jakości serwisów informacyjnych, multimedialnych, społecznościowych i komunikacyjnych. W skład Grupy Interia wchodzą̨ także serwisy tematyczne, które gromadzą̨ użytkowników o różnorodnych zainteresowaniach i potrzebach. Od lipca 2020 roku Grupa Interia wchodzi w skład Grupy Polsat, największej grupy medialno-telekomunikacyjnej w kraju.

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.