Informacje Prasowe

Interia Sport z rekordem w listopadzie – 7,5 mln RU

Interia Sport wspólnie z kibicami świętuje awans „Biało-Czerwonych” do fazy pucharowej MŚ w Katarze. W listopadzie razem z serwisem sportowe emocje przeżywało 7,5 mln użytkowników (RU). Jest to najlepszy wynik w jego historii. Rekordowy wynik osiągnęła także Grupa Polsat-Interia (8,6 mln RU) w kategorii „Sport”. Zapewniło jej to drugą pozycję w Polsce.

Kibice coraz częściej stawiają na Interię Sport podczas największych imprez na świecie. Według badań Mediapanel (listopad 2022) serwis podczas trwania mundialu w Katarze pierwszy raz w swojej historii przekroczył barierę 7 mln RU i to od razu o ponad 500 tys. RU. Poprawił on tym samym swój poprzedni rekord o prawie 1 mln RU. Interia Sport rozwija się najszybciej spośród czołowych serwisów z kategorii “Sport” w Polsce.  W ciągu roku (listopad 2021 – listopad 2022) zasięg serwisu zwiększył się aż o 80 %.
Grupa Polsat-Interia także zakończyła listopad z najlepszym wynikiem w swojej historii w kategorii “Sport”. Zaufało jej 8,6 mln kibiców. Pobiła ona tym samym swój poprzedni rekord o prawie 700 tys. RU. Rekordowy wynik zapewnił połączonej Grupie Polsat-Interia drugą pozycję w kategorii “Sport” w Polsce.
Interia Sport przygotowała na mundial w Katarze mistrzowski skład i rozpoczęła współpracę strategiczną z Eleven Sports. Wydarzenia wprost ze stadionów i bazy reprezentacji Polski codziennie relacjonuje trzech dziennikarzy – Sebastian Staszewski, Michał Białoński i Wojciech Górski. W Katarze wspiera ich specjalny wysłannik i ekspert Interii – Sławomir Peszko. Portal uruchomił także dynamiczne “Studio Katar – gramy dalej”, gdzie dziennikarze Mateusz Święcicki, Mateusz Majak oraz Piotr Jawor wraz z zaproszonymi gośćmi komentują wydarzenia dnia na mundialu.
Kibice dodatkowo otrzymali w Interii Sport dostęp do fachowych felietonów i analiz mundialowych autorstwa Dariusza Dziekanowskiego, Romana Kołtonia, Cezarego Kowalskiego i Sławomira Peszki.
***
Według Mediapanelu w listopadzie 2022 roku strony i aplikacje całej Grupy Polsat-Interia zanotowały ponad 21,1 mln realnych użytkowników i 2 mld odsłon.

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.