Informacje Prasowe

Interia uruchomiła serwis dla Ukraińców - Polshchazvamy.pl

Reportaże, szczere rozmowy i wiadomości z ostatniej chwili w języku ukraińskim. 11 kwietnia wystartował serwis Interii Polshcha z Vamy (Polska z Wami). Są w nim prezentowane materiały przygotowywane z myślą o uchodźcach i ukraińskiej społeczności w Polsce. Autorami publikacji są m.in. dziennikarze z Ukrainy.

Grupa Interia od początku rosyjskiej inwazji wspiera materialnie obywateli Ukrainy i zapewnia im dostęp do sprawdzonych informacji o sytuacji na Wschodzie i pomocy w Polsce. Treści w języku ukraińskim, które pojawiły się w naszym portalu, od 11 kwietnia będą dostępne w osobnym serwisie – Polshcha z Vamy. Codziennie będzie on wzbogacany o nowe materiały (reportaże, felietony, wywiady, newsy, porady) tworzone we współpracy z ukraińskimi dziennikarzami. Chcemy, żeby nasz serwis była dla obywateli Ukrainy pomostem pomiędzy Polską a ich ojczyznąmówi Marcin Makowski, Dyrektor Serwisów Informacyjnych w Grupie Interia.
Interia kompleksowo pomaga Ukrainie. Portal transmituje kanał informacyjny Ukraina 24, zapewnia dostęp do RMF Ukraina oraz live streamingu z Kijowa. W ramach projektu #PomagajmyUkrainie zachęca swoich użytkowników do brania udziału w akcjach oferujących pomoc obywatelom Ukrainy oraz prezentuje na stronie głównej zweryfikowaną listę zbiórek.
Interia wspólnie z Grupą Polsat Plus przekazała 5 mln złotych na akcję “Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” oraz uruchomiła wśród swoich pracowników 2. edycje zbiórki ubrań i artykułów pierwszej potrzeby.
***
Według Mediapanelu w marcu 2022 roku strony i aplikacje całej Grupy Polsat-Interia zanotowały 21,45 mln realnych użytkowników i prawie 2,5 mld odsłon.

Interia.pl sp. z o.o.
ul. Kotlarska 11, 31-539 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

 

 

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone.