Informacje Prasowe

Interia wspólnie z WOŚP zachęca Polaków do pomagania

Interia już od trzech lat wspiera fundację Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy w jej działaniach statutowych, prowadzonych na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci w polskich szpitalach oraz godnej opieki medycznej seniorów. Począwszy od 15 grudnia 2014 r. za pomocą specjalnej strony – pomagam.interia.pl, internauci będą mogli włączyć się do ogólnopolskiej zbiórki pieniędzy, a na stronie wosp.interia.pl uzyskają dodatkowe informacje na temat wielkiego finału, który odbędzie się 11 stycznia 2015 r.

pomagam.interia.pl Interia gra z Orkiestrą już od trzech lat. Do tej pory dzięki pomocy internautów udało się zebrać ponad 340 tys. złotych, które zostały wpłacone na konto fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Środki te wsparły zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla szpitali oraz prowadzone przez WOŚP programy medyczne. Także w tym roku strona pomagam.interia.pl posłuży do zebrania środków finansowych na rzecz WOŚP. Dzięki niej użytkownicy będą mogli wpłacać dowolne datki bezpośrednio na konto fundacji (korzystając z systemu PayU). Dodatkowo w dniu 23. Finału na stronie głównej Interii będzie można zobaczyć wielki licznik – a na nim aktualną kwotę wszystkich zebranych środków.
Interia, jako oficjalny partner fundacji Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy, niemal przez cały miesiąc będzie zachęcać swoich użytkowników do dobroczynności – przekazywania pieniędzy na cele realizowane przez fundację, a także do uczestniczenia w atrakcjach zaplanowanych z okazji 23. Finału WOŚP. Pod adresem wosp.interia.pl zamieszczane będą artykuły i relacje z wydarzeń związanych z Orkiestrą, a w wyszukaniu imprezy organizowanej przez lokalne sztaby WOŚP pomoże specjalna mapa Polski z podziałem na województwa.
Natomiast 11 stycznia 2015 r. na stronie głównej Interia.pl oraz w serwisie Interia.TV internauci odnajdą najważniejsze informacje związane z finałem WOŚP: relacje ze studia finałowego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, informacje o wydarzeniach w największych miastach Polski i inne ciekawe treści  – zdjęcia, materiały wideo oraz artykuły przygotowywane przez redakcję portalu.
– Cieszymy się, że Interia kolejny raz wspiera nasze działania, bo każda pomoc jest dla nas bardzo ważna. Dzięki takim właśnie akcjom, które z jednej strony oparte są na nowoczesności, a z drugiej świetnie wpasowują się w klimat letniej zadymy w środku zimy, jesteśmy w stanie osiągnąć więcej. W tym roku pomagamy dzieciakom na oddziałach pediatrycznych oraz oczywiście seniorom, którzy cały czas liczą na lepszy dostęp do opieki geriatrycznej w polskich szpitalach – mówi Jerzy Owsiak z fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Działania portalu będą wspierane promocyjnie w serwisach należących do Grupy Interia oraz w ogólnopolskich rozgłośniach – w RMF i w Programie Trzecim Polskiego Radia.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Od początku swojego istnienia Orkiestra zebrała i przeznaczyła na zakup sprzętu w polskich szpitalach sumę ponad pół miliarda złotych. Dziś sprzęt ratujący życie i zdrowie z serduszkiem WOŚP znajduje się w każdym szpitalu w Polsce, w którym leczy się dzieci.
Tej zimy fundacja Jurka Owsiaka zbiera środki na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.