Informacje Prasowe

Interia współpracuje ze Scoopshot.com

Interia nawiązała współpracę z jedną z najpopularniejszych na świecie internetowych agencji fotograficznych – Scoopshot.com. Dzięki współpracy użytkownicy serwisu otrzymują wynagrodzenie za zdjęcia opublikowane w portalu. To pierwsza stała umowa dużego polskiego wydawcy internetowego z dostawcą oferującym zdjęcia użytkowników urządzeń mobilnych.

– W naszym portalu publikowane są zdjęcia z różnych agencji fotograficznych. Postanowiliśmy skorzystać z dodatkowego, zupełnie nowego źródła materiałów zdjęciowych, a Scoopshot to obecnie jedna z najbogatszych baz fotograficznych na świecie, która oferuje zdjęcia użytkowników z ponad 170 krajów  – wyjaśnia Krzysztof Fijałek, redaktor naczelny i dyrektor wydawniczy Grupy Interia. – Za pośrednictwem Scoopshot możemy bardzo szybko dotrzeć do zdjęć prezentujących wydarzenia ze wszystkich zakątków świata. Takiej bazy ilustracji nie jest w stanie zapewnić żadna tradycyjna agencja fotograficzna – dodaje Fijałek.
Scoopshot jest wiodącą platformą mobilnej fotografii i filmów wideo, umożliwiającą nie tylko szybkie pozyskanie aktualnych treści, ale także zwiększającą zaangażowanie użytkowników mediów, które z niej korzystają. Założona w 2010 roku przez Petri Rahja, wykorzystywana jest przez wiodących wydawców z całego świata, takich jak USA Today, News Corp Australia, WAZ, Metro, London Evening Standard, 20 Minutes, ale także marketerów z firm takich jak Finnair czy Fiat.
– Tym, co wyróżnia aplikację Scoopshot od innych podobnych rozwiązań, jest unikalny system weryfikacji autentyczności nadesłanych zdjęć, co dla wydawców jest szczególnie istotnym aspektem. Nie bez znaczenia jest też fakt, że za każde wykorzystane przez wydawców zdjęcie jego autorzy otrzymują wynagrodzenie – argumentuje Mirosław Kowalski, reprezentujący Scoopshota w Polsce.
– Cieszymy się z faktu, że do grona wydawców korzystających z naszego rozwiązania dołączyła Interia. Liczymy na to, że już niedługo wśród ponad 600 tysięcy scoopshotersów, jak nazywamy użytkowników naszej aplikacji, jedną z wiodących grup będzie Polska – mówi Eric Siereveld, wiceprezes odpowiedzialny za rozwój międzynarodowy. 
– W ramach współpracy korzystamy z już dodanych na platformie zdjęć lub zlecamy wykonanie fotografii na wyłączność portalu. W ten sposób angażujemy naszych użytkowników, zachęcając ich do działania i twórczego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość.  Wynagrodzenie za wykorzystywane zdjęcie jest ustalane indywidualnie i zależy od jego unikalności oraz jakości wykonania. Czasami z góry proponujemy stawkę za interesujące nas zdjęcia, jak również korzystamy z ofert już wystawionych fotografii – dodaje Krzysztof Fijałek.
Pierwsze zdjęcia użytkowników Scopshot.com zostały wykorzystane w serwisie Fakty.Interia.pl już w grudniu 2014 r.
Przykładowe artykuły.
Fakty.Interia.pl – TOP 8 najpiękniejszych opuszczonych miejsc na świecie.
Fakty.Interia.pl – TOP 10 najbrzydszych budynków na świecie.

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.