Informacje Prasowe

Interia wzmacnia redakcje i zatrudnia dziennikarzy

Interia wzmacnia redakcje. Portal zatrudnia nowych dziennikarzy. Zmiany dotyczą m.in. serwisów Fakty, Biznes, Sport oraz zespołu wydawców strony głównej portalu.

W listopadzie do Interii dołączył Paweł Czuryło, wcześniej wydawca i szef działu ekonomicznego dziennika “Rzeczpospolita”. W portalu objął stanowisko zastępcy redaktora naczelnego i odpowiada za wdrożenie nowej strategii w obszarze biznesu i finansów.
Serwis Biznes wzmocnił Jacek Świder, dziennikarz ekonomiczny z długoletnim stażem w “Dzienniku Polskim”. Nową osobą w redakcji jest także Bartosz Bednarz, który doświadczenie zdobywał w “Miesięczniku Kapitałowym”.
W serwisie sportowym Interii pracę rozpoczął Piotr Jawor, dziennikarz “Gazety Wyborczej”, a wcześniej “Przeglądu Sportowego”. Laureat “Nagrody Dziennikarzy Małopolski” w 2012 roku w kategorii dziennikarz sportowy. Również z “Gazety Wyborczej” do Interii przeszedł Łukasz Szpyrka.
Zwiększoną obsadę uzyskała redakcja wydawców strony głównej portalu. Do zespołu dołączyli: Michał Bagiński (pracujący przez wiele lat w Wirtualnej Polsce, m.in. jako wydawca portalu i koordynator serwisów mobilnych), Małgorzata Żyłko (dotychczas dziennikarka serwisu Fakty w Interii, poprzednio “Dziennik Polski”) oraz jako fotoedytor Paweł Krawczyk (Magiczny Kraków, Radio Kraków).
W ostatnich miesiącach wzmocniony został skład serwisu Fakty. Do redakcji przeszli dziennikarze z innych sekcji portalu: Michał Michalak, który przed Interią współpracował z “Wprost” i “Gazetą Krakowską”, Dariusz Jaroń (karierę rozpoczynał jako współpracownik “Gazety Wyborczej”), Artur Wróblewski i Katarzyna Pruszkowska, a także Justyna Tomaszewska.
Ponadto, w powiększonych liczebnie Faktach, w serwisach Pomponik, Świat Seriali oraz Interia.tv, Muzyka i Film pracę w zawodzie rozpoczęło 10 nowych osób. W Interii trwa również projekt płatnych staży dziennikarskich.
“Inwestujemy w redakcje, bo to najlepsza droga, aby rozwijać portal i poprawiać jakość naszych publikacji. Pozyskując dziennikarzy, którzy zdobywali doświadczenie w innych mediach, poszerzamy nasze możliwości, dając także dowód, że dziennikarstwo przenosi się do internetu” – mówi Krzysztof Fijałek, redaktor naczelny i dyrektor wydawniczy Interii. “W planach mamy także rozwój redakcji w Warszawie” – dodaje Fijałek.

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.