Informacje Prasowe

Interia z IV edycją konkursu dla dziennikarzy “Człowiek z pasją”. Zgłoszenia do 31 marca

Ogłoszono czwartą, rozszerzoną edycję konkursu “Człowiek z pasją. Nagroda dziennikarska im. Zygmunta Moszkowicza”. W tym roku jury przyzna nie tylko nagrodę główną w wysokości 7 tys. zł, ale również wybierze najlepszy materiał w nowej ekologicznej kategorii. Organizatorem plebiscytu jest Interia.


Celem konkursu jest nagradzanie utalentowanych dziennikarzy młodego pokolenia, którzy przestrzegają fundamentalnych zasad wykonywania zawodu – w szczególności rzetelności, dążenia do prawdy, szacunku i tolerancji. Ideą nagrody jest również zachowanie w pamięci i uhonorowanie przedwcześnie zmarłego Zygmunta Moszkowicza, wykładowcy akademickiego i zastępcy redaktora naczelnego portalu Interia, który z pasją angażował się w wychowanie młodych dziennikarzy.
W konkursie mogą wziąć udział autorzy, którzy w chwili publikacji materiału zgłoszonego do konkursu (a więc do końca 2020 roku) nie ukończyli 30. roku życia. Dopuszczane są różne formy i gatunki dziennikarskie — tekst, fotoreportaż, nagranie audio i wideo, a także materiały multimedialne.
Prace opublikowane w 2020 roku zgłaszać można za pośrednictwem strony https://www.czlowiekzpasja.pl/ do 31 marca 2021 roku. Nagroda główna w wysokości 7 tys. złotych zostanie przyznana i wręczona pod koniec maja 2021 roku. Oprócz nagrody głównej jury przyzna także cztery wyróżnienia oraz po raz pierwszy nagrodę specjalną za materiał poświęcony tematyce ekologicznej. Fundatorem nagrody jest Stowarzyszenie Program Czysta Polska.
W tegorocznej edycji prace oceniać będzie jury w składzie: Ewelina Karpińska-Morek (Interia, przewodnicząca jury), Bogdan Rymanowski (Telewizja Polsat), Krzysztof Gurba (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), Tomasz Jażdżyński (Gremi Media), Agnieszka Łopatowska (Interia), Agata Moszkowicz, Artur Potocki (Interia), Tadeusz Sołtys (RMF FM), Jarek Szubrycht (Gazeta Wyborcza), Piotr Trybalski (Fotografwpodrozy.pl), Wojciech Cegielski (Polskie Radio) oraz Agata Kaźmierska (Zielona Interia).
W pierwszej edycji (2018) “Człowieka z pasją” nagrodę główną w konkursie otrzymała Dorota Kotas za tekst “Mały czarny tekst z cukrem, mlekiem i ogórkiem, czyli: ludzie są najgorsi”, opublikowany w Nowych Peryferiach. Laureatką w drugiej edycji została Izabela Rak, autorka reportażu “Samotność Adama”, wyemitowanego na antenie TVN w programie Uwaga. W ostatnim roku konkurs wygrał Łukasz Pilip swoim tekstem “Dom przy Zielonej”, opublikowanym nakładem Magazynu Pismo.
Organizatorem konkursu i sponsorem nagrody głównej oraz wyróżnień w konkursie jest portal Interia. Nagrodę w kategorii specjalnej ufundowało Stowarzyszenie Program Czysta Polska.
Więcej informacji i regulamin nagrody: www.czlowiekzpasja.pl
***
Zygmunt Moszkowicz (1955-2017) był dziennikarzem z powołania. Realizował je m.in. w studenckim Radiu Centrum, “Super Expressie” i “Czasie Krakowskim”, gdzie od 1990 r. pełnił funkcję sekretarza redakcji. Z Interią związany był niemal od samego jej początku, od 2000 r. Zaczynał jako redaktor serwisu Fakty, organizował pracę redakcji portalu. Był sekretarzem redakcji, dyrektorem serwisów informacyjnych, a następnie przez wiele lat zastępcą redaktora naczelnego i szefem zespołu wydawców strony głównej. Chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem, nie tylko ze współpracownikami na osiedlu Teatralnym – uczył dziennikarstwa na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie.

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.