W serwisie znajdą się teksty dotyczące faktów z życia Fryderyka Chopina. Nie zabraknie również materiałów odwołujących się do jego twórczości, inspiracji oraz otoczenia, w którym żył i komponował, a także poświęconych odbiorowi sylwetki i twórczości Chopina w szerokich kręgach. Oprócz informacji nt. kompozytora w magazynie będą pojawiać się także wywiady z ludźmi ze świata muzyki – pianistami, dyrygentami i ludźmi związanymi ze środowiskiem, nie tylko klasycznym.
– To dla nas bardzo ważny projekt. Chcielibyśmy za pośrednictwem tego serwisu przybliżyć naszym użytkownikom nie tylko Konkurs Chopinowski, ale i samego Chopina, jak również ciekawe osobowości współczesnej sceny muzycznej – mówi Paweł Czuryło, zastępca redaktora naczelnego Interii. – Zależy nam na tym, by przekaz był interesujący także dla tych, którzy nie słuchają klasyki na co dzień, będą więc niespodzianki. Cieszymy się, że możemy w ten sposób wnieść nasz wkład w promocję kultury – dodaje.
Serwis dostarczy czytelnikom także wiedzy o systemie edukacji muzycznej w Polsce, instytucjach wspierających i promujących muzyków, a także o tym, jak wygląda życie osób, które swoją przyszłość i karierę wiążą właśnie z tą dziedziną sztuki.
W serwisie nie zabraknie treści związanych z Konkursem Chopinowskim. Pojawiać się w nim będą materiały nawiązujące do poprzednich, historycznych edycji konkursów. W serwisie zostaną także przedstawione sylwetki jurorów i zwycięzców konkursu z poprzednich lat. Na stronie będą pojawiać się również aktualne informacje związane z konkursem, a także sam przebieg zmagań pianistów z całego świata. Serwis został zbudowany w formacie magazynowym, który pozwala na atrakcyjną wizualnie prezentację treści, stworzoną z wykorzystaniem nowatorskich rozwiązań graficznych.