Informacje Prasowe

Interia z serwisem specjalnym poświęconym Chopinowi

W lutym br. Interia uruchomiła serwis, który ma być źródłem informacji dla wszystkich zainteresowanych muzyką Fryderyka Chopina. Inspiracją do stworzenia serwisu jest XVIII edycja Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, która rozpocznie się w październiku tego roku. Serwis Chopin.interia.pl powstał w formacie magazynowym, który pozwala prezentować treści przy pomocy atrakcyjnych i nowatorskich rozwiązań. Partnerem serwisu został Orlen, będący jednocześnie mecenasem XVIII Konkursu Chopinowskiego.


W serwisie znajdą się teksty dotyczące faktów z życia Fryderyka Chopina. Nie zabraknie również materiałów odwołujących się do jego twórczości, inspiracji oraz otoczenia, w którym żył i komponował, a także poświęconych odbiorowi sylwetki i twórczości Chopina w szerokich kręgach.  Oprócz informacji nt. kompozytora w magazynie będą pojawiać się także wywiady z ludźmi ze świata muzyki – pianistami, dyrygentami i ludźmi związanymi ze środowiskiem, nie tylko klasycznym.
To dla nas bardzo ważny projekt. Chcielibyśmy za pośrednictwem tego serwisu przybliżyć naszym użytkownikom nie tylko Konkurs Chopinowski, ale i samego Chopina, jak również ciekawe osobowości współczesnej sceny muzycznej – mówi Paweł Czuryło, zastępca redaktora naczelnego Interii. – Zależy nam na tym, by przekaz był interesujący także dla tych, którzy nie słuchają klasyki na co dzień, będą więc niespodzianki. Cieszymy się, że możemy w ten sposób wnieść nasz wkład w promocję kultury – dodaje.
Serwis dostarczy czytelnikom także wiedzy o systemie edukacji muzycznej w Polsce, instytucjach wspierających i promujących muzyków, a także o tym, jak wygląda życie osób, które swoją przyszłość i karierę wiążą właśnie z tą dziedziną sztuki.

W serwisie nie zabraknie treści związanych z Konkursem Chopinowskim. Pojawiać się w nim będą materiały nawiązujące do poprzednich, historycznych edycji konkursów. W serwisie zostaną także przedstawione sylwetki jurorów i zwycięzców konkursu z poprzednich lat. Na stronie będą pojawiać się również aktualne informacje związane z konkursem, a także sam przebieg zmagań pianistów z całego świata. Serwis został zbudowany w formacie magazynowym, który pozwala na atrakcyjną wizualnie prezentację treści, stworzoną z wykorzystaniem nowatorskich rozwiązań graficznych.

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.