Informacje Prasowe

Jan-Krzysztof Duda Asem Sportu Interii

Szach-mat. Jan-Krzysztof Duda udowodnił, że szachy w Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Arcymistrz zdobył tytuł Asa Sportu w Plebiscycie Interii. W drodze po zwycięstwo pokonał w bezpośrednich pojedynkach m.in. Roberta Lewandowskiego, Kamila Stocha i Anitę Włodarczyk, która zajęła drugie miejsce.

Prawie miesiąc rywalizacji i ponad 170 tysięcy oddanych głosów – Użytkownicy Interii wyłonili prawdziwie królewską trójkę zwycięzców. Tytuł As Sportu 21 trafił w ręce naszego arcymistrza, Jana-Krzysztofa Dudy. Znakomity szachista nieoczekiwanie pokonał całą plejadę gwiazd, w tym – w bezpośrednich pojedynkach – m.in. Roberta Lewandowskiego i Anitę Włodarczyk, która dotarła do finału i zajęła drugie miejsce. Trzecia w Plebiscycie była kolejna lekkoatletka, medalistka olimpijska – Maria Andrejczyk. Cała trójka otrzyma pamiątkowe statuetki. Gratuluję w imieniu całej redakcji i wszystkich kibiców, szczególnie coraz liczniejszej w Polsce rzeszy miłośników szachów – królewskiej gry oraz lekkiej atletyki – królowej sportu – mówi Daniel Bednarek, szef serwisu Sport Interia.
W I edycji Plebiscytu nie brakowało emocji i sensacyjnych rozstrzygnięć. W wybór zaangażowali się fani i sami sportowcy, którzy żywo komentowali w mediach społecznościowych przebieg rywalizacji.
Każde zwycięstwo jest fajne, także w plebiscycie. Mam sporą satysfakcję, bo szachy zostały docenione przez czytelników Interii – mówi Jan-Krzysztof Duda. – Jednak dużo bardziej wyróżnione może się poczuć środowisko szachowe w Polsce, które liczone jest w setkach tysięcy osób głównie amatorsko uprawiających ten sport. Choć turnieje na ponad tysiąc uczestników nie są wcale rzadkością. To oni dali mi to zwycięstwo. Wspólnie na to zapracowaliśmy – dodaje arcymistrz szachowy.
Plebiscyt As Sportu rozpoczął się 18 listopada w Interii. Przez prawie miesiąc użytkownicy portalu oddawali głosy na 32 największe gwiazdy polskiego sportu. Finałowe rundy Plebiscytu Interii były rozgrywane w systemie pucharowym w formie pojedynków pomiędzy poszczególnymi zawodnikami. Wśród nominowanych do tytułu Asa Sportu znaleźli się m.in. Maria Andrejczyk, Jan-Krzysztof Duda, Wilfredo Leon, Robert Lewandowski, Kamil Stoch, Iga Świątek, Anita Włodarczyk i Piotr Żyła.
W ramach projektu w Interii powstał raport specjalny “As Sportu 21”. Użytkownicy znajdą w nim materiały dotyczące wszystkich sportowców rywalizujących w Plebiscycie oraz informacje dotyczące kolejnych etapów głosowania.
Jan-Krzysztof Duda – 23-latek już dwukrotnie został odznaczony Krzyżem Zasługi (Srebrnym oraz Złotym) za wybitne osiągnięcia sportowe oraz promowanie “królewskiej gry”. To bez wątpienia najpopularniejszy polski szachista, który w ostatnim sezonie poradził sobie rewelacyjnie na arenie międzynarodowej. Sięgnął po Puchar Świata, pokonując po drodze m.in. Magnusa Carlsena i Siergieja Kariakina. W 2021 roku zdobył także wspólnie z kolegami z reprezentacji brązowy medal mistrzostw Europy.
***
Według Mediapanelu w listopadzie 2021 roku serwis Sport Interia odwiedziło 4,2 mln realnych użytkowników. Strony i aplikacje całej Grupy Polsat-Interia zanotowały ok. 20,5 mln realnych użytkowników i prawie 2 mld odsłon.

 

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.