Informacje Prasowe

Kampania Semahead wśród laureatów Webstarfestival 2014

Kampania Szlachetnej Paczki, którą w sferze działań online wspierała agencja Semahead, znalazła się w gronie laureatów konkursu Webstarfestival 2014 i otrzymała nagrodę w kategorii “Webstar Creative: Zintegrowana kampania marketingowa”. Projekt został najwyżej oceniony pośród wszystkich prac w grupie, otrzymując tytuł “Grand Webstar Creative” – dla najlepszych kampanii i kreacji w internecie.

W jubileuszowej, X edycji Konkursu, przyznanych zostało 37 “Webstarów”, które trafiły do najlepszych stron i kreacji w internecie, a także 3 statuetki “Grand Webstar”- dla Strony Roku, dla najlepszej kreacji oraz Człowieka Roku Polskiego Internetu.
W kategorii “Webstar Creative”, która skupiała najlepsze kampanie i kreacje w internecie, zwyciężyła ubiegłoroczna kampania “Szlachetnej Paczki”. Agencja Semahead pomogła Stowarzyszeniu WIOSNA przekuć medialny rozgłos, jaki towarzyszy projektowi, w bezpośrednie cele realizowane w internecie. Agencja wspierała “Szlachetną Paczkę” w sferze działań online: odpowiadała za dogłębną analizę grupy docelowej, a także za planowanie i realizację kampanii reklamowej. Ponadto rekomendowała zakup mediów, koordynowała działania SEM i SEO oraz monitorowała ich skuteczność. Dzięki wszystkim działaniom w 2013 roku udało się pomóc 17 684 rodzinom. Kampania okazała się liderem w swojej grupie i została wyróżniona tytułem “Grand Webstar Creative”.
Szlachetna Paczka to projekt, który pokazuje, jak w mądry sposób zbliżać do siebie osoby słabiej uposażone i te znacznie lepiej sobie radzące. Paczka jest impulsem dla osób żyjących w niezawinionej biedzie, który ma pokazywać, że zmiana zawsze jest możliwa. Bardzo cieszymy się, że nasza praca przynosi efekty i jednocześnie jest doceniana przez środowisko branżowe – mówi Kornel Dulęba, Dyrektor Zarządzający Semahead.
Członkowie Akademii Internetu wyłonili zwycięzców w drodze głosowania. Prace zostały ocenione pod kątem celów, do jakich zostały stworzone oraz dostosowania ich potrzeb do użytkowników. Członkowie komisji składali się z laureatów dotychczasowych edycji Webstarfestival, przedstawicieli firm branży internetowej, mediów, przemysłu reklamowego, ludzi kultury, biznesu, osób zgłoszonych przez organizacje profesjonalne, organizatorów konkursu powołanych w celu wyboru najlepszych stron internetowych.
Webstarfestival to jedyny i najstarszy konkurs na najlepsze strony internetowe. “Webstary” przyznawane są w 28 kategoriach, Webstary Internautów – nagrody internautów (w 28 kategoriach), Webstar Creative (w 10 kategoriach) dla najlepszych kampanii i kreacji. Nagrodą specjalną jest statuetka dla Człowieka Roku Polskiego Internetu.

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.