Informacje Prasowe

Łukasz Pilip zwycięzcą III edycji konkursu „Człowiek z pasją – Nagroda dziennikarska im. Zygmunta Moszkowicza”

Tekst „Dom przy Zielonej” Łukasza Pilipa, który ukazał się w Magazynie Pismo, zyskał największe uznanie jurorów w trzeciej edycji konkursu „Człowiek z pasją – Nagroda dziennikarska im. Zygmunta Moszkowicza”, organizowanego przez portal Interia. Cztery wyróżnienia powędrowały w ręce dziennikarzy Przekroju, Tygodnika Powszechnego, Gazety Krakowskiej oraz TVN-u.


Tekst “Dom przy Zielonej” Łukasza Pilipa, który ukazał się w Magazynie Pismo, zyskał największe uznanie jurorów w trzeciej edycji konkursu “Człowiek z pasją – Nagroda dziennikarska im. Zygmunta Moszkowicza”, organizowanego przez portal Interia. Cztery wyróżnienia powędrowały w ręce dziennikarzy Przekroju, Tygodnika Powszechnego, Gazety Krakowskiej oraz TVN-u.
Z uwagi na sytuację epidemiczną, tegoroczną edycję konkursu rozstrzygnięto online na łamach portalu Interia. Jury, oprócz nagrody głównej, przyznało także cztery wyróżnienia. Otrzymali je (kolejność alfabetyczna):

  1. Maria Dybcio za tekst “Eukaliptus pali Portugalię” (Przekrój),
  2. Julia Kalęba za materiał “Między domem a bezdomnością. Historia Pawła Ileckiego” (Gazeta Krakowska),
  3. Damian Nowicki za tekst “Głód ma twarz Jaganki” (Tygodnik Powszechny),
  4. Anna Rubaj za reportaż “Cyberprzemoc to też przemoc” (TVN).

Nagrodę główną i 7000 PLN odebrał Łukasz Pilip. To nie pierwszy sukces tego autora w konkursie “Człowiek z pasją – nagroda dziennikarska im. Zygmunta Moszkowicza”. W ubiegłym roku Łukasz Pilip został uhonorowany przez jury wyróżnieniem.
W tym roku na konkurs wpłynęło ponad 60 prac. Nominacje do finału uzyskało 11 z nich. Zgłoszenia mogą przysyłać autorzy, którzy w momencie publikacji tekstu nie ukończyli 30. roku życia.
Naszym konkursem chcemy pokazać, że dziennikarstwo ma przyszłość. Jeżeli młodzi biorą się za tematy trudnie, próbują zrozumieć świat i wyjaśnić, co się wokół nas dzieje, i robią to dobrze, to już jest powód do optymizmu – podkreśla Krzysztof Fijałek, redaktor naczelny Interii i szef jury konkursu.
Prace zakwalifikowane do finału oceniło jury w składzie: Krzysztof Fijałek (Interia, przewodniczący jury), Wojciech Cegielski (Polskie Radio), Monika Góralewska (TVN), prof. Krzysztof Gurba (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), Tomasz Jażdżyński (Gremi Media), Piotr Legutko (TVP Historia), Agnieszka Łopatowska (Interia), Agata Moszkowicz, Artur Potocki (Interia), Tadeusz Sołtys (RMF FM), Jarek Szubrycht (Gazeta Wyborcza) Piotr Trybalski (Fotografwpodrozy.pl). Lista wszystkich nominowanych w konkursie znajduje się na stronie www.
Konkurs “Człowiek z pasją” to sposób na uhonorowanie pamięci Zygmunta Moszkowicza, dziennikarza, redaktora i wykładowcy akademickiego, który z pasją angażował się w wychowanie młodych dziennikarzy.
 ***
Zygmunt Moszkowicz (1955-2017) był dziennikarzem z powołania. Realizował je m.in. w studenckim Radiu Centrum,  Super Expressie” i Czasie Krakowskim, gdzie od 1990 r. pełnił funkcję sekretarza redakcji. Z Interią związany był niemal od samego jej początku, od 2000 r. Zaczynał jako redaktor serwisu Fakty, organizował pracę redakcji portalu. Był sekretarzem redakcji, dyrektorem serwisów informacyjnych, a następnie przez wiele lat zastępcą redaktora naczelnego i szefem zespołu wydawców strony głównej. Chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem, nie tylko ze współpracownikami na osiedlu Teatralnym – uczył dziennikarstwa na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie.

Interia.pl sp. z o.o.
ul. Kotlarska 11, 31-539 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

 

 

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone.