Informacje Prasowe

Marcin Makowski Dyrektorem Serwisów Informacyjnych w Grupie Interia

Marcin Makowski obejmie w Interii stanowisko Dyrektora Serwisów Informacyjnych. Wcześniej przez ponad 10 lat pracował m.in. w Onecie i Wirtualnej Polsce. Jest to kolejny głośny transfer do Interii. W ostatnim czasie do portalu dołączyli m.in. Daniel Bednarek i Przemysław Białkowski.

Marcin jest świetnym dziennikarzem. Bardzo doceniam jego ogromne doświadczenie oraz dotychczasowe osiągnięcia. Cieszę się, że mogę go powitać na pokładzie Interii mówi Piotr Witwicki, Redaktor Naczelny w Grupie Interia.
Dołączając do Interii mam poczucie, że wchodzę do miejsca, które zdecydowanie stawia na rozwój i zapewnia przestrzeń i warunki do realizowania najambitniejszych projektów. Jako Dyrektor Serwisów Informacyjnych chciałbym wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w mediach do uczynienia z Interii portalu pierwszego wyboru w Polsce. Wierzę, że ten cel – choć ambitny – jest możliwy do osiągnięciamówi Marcin Makowski, Dyrektor Serwisów Informacyjnych w Grupie Interia.
Marcin Makowski od 2015 r. związany był z portalem Wirtualna Polska. Jako redaktor serwisu Wiadomości odpowiadał za relacjonowanie polityki polskiej, europejskiej i amerykańskiej oraz publicystykę. Wcześniej w latach 2011-2016 współpracował z Onetem, był również redaktorem i wydawcą strony głównej w portalu Deon.pl oraz redaktorem naczelnym i założycielem portalu historycznego DziwnaWojna.pl.
Makowski przez pięć lat (2016-2021) prowadził również audycje społeczno-polityczne w Radiu Kraków, publikował w większości tytułów prasowych w Polsce, m.in. “Tygodniku Powszechnym”, “Polityce”, “Dzienniku Gazecie Prawnej” i “Rzeczpospolitej”. Wielokrotny laureat oraz nominowany do czołowych nagród dziennikarskich, m.in. MediaTorów oraz Nagrody Literackiej Identitas. Stypendysta Departamentu Stanu USA.
***
Według Mediapanelu w grudniu 2021 roku strony i aplikacje całej Grupy Polsat-Interia zanotowały 20,56 mln realnych użytkowników i prawie 2 mld odsłon.

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.