Informacje Prasowe

Michał Broniatowski będzie komentował dla Interii politykę zagraniczną

Interia wzmacnia portfolio z materiałami premium o tematyce zagranicznej. Michał Broniatowski będzie komentował dla portalu najważniejsze wydarzenia na świecie oraz wyjaśniał ich wpływ na sytuację w Polsce. Od wyborów prezydenckich w USA, przez sytuację w Strefie Gazy i wyścig do Parlamentu Europejskiego, po wojnę w Ukrainie. Broniatowski był szefem polskiego przedstawicielstwa agencji Reuters i wiceprezesem agencji Interfax. Pracował dla brytyjskiej telewizji ITN, amerykańskiej agencji Associated Press i brukselskiego POLITICO. Były redaktor naczelny magazynu Forbes.

Interia odpowiada na coraz większe zainteresowanie polityką i wydarzeniami, które elektryzują opinię publiczną na całym świecie. Michał Broniatowski jako komentator wzmocni sektor zagraniczny portalu. W swoim pierwszym materiale zajmie się prawyborami w USA. Czy Donald Trump może być pewien nominacji? I czy demokraci z Joe Bidenem na czele kroczą ku przepaści? Odpowiedzi już 19 stycznia w Interii.

 

Komentarze i analizy Michała Broniatowskiego uzupełnią bogate portfolio Interii z treściami o tematyce zagranicznej. Portal w ramach cyklu „Interia Bliżej Świata” co tydzień prezentuje materiały premium z największych redakcji na świecie (The Washington Post, The Economist, The Guardian, The Observer, The Spectator, Le Monde oraz El Pais). Interia dzięki współpracy z zagranicznymi korespondentami Tomaszem Lejmanem (Niemcy) i  Magdą Sakowską (USA) z Polsat News oraz Tomaszem Augustyniakiem (Azja) przekazuje użytkownikom gorące newsy i relacje z różnych zakątków świata.

 

Tomasz Lejman prowadzi w Interii także podcast video „+49, w który opisuje bieżące i najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w Niemczech.

 

***

Michał Broniatowski to dziennikarz z 45-letnim stażem, wieloletni szef dużych redakcji w Warszawie, Moskwie i Szanghaju. Komentator polityczny w Polsacie, TVN, Onet.pl i TOK FM. Karierę zaczynał w Telewizji Polskiej w 1979 r., skąd został wyrzucony w stanie wojennym. Potem pracował kolejno w warszawskiej redakcji brytyjskiej telewizji ITN oraz agencji Associated Press. Michał Broniatowski był korespondentem agencji Reuters, a następnie szefem jej przedstawicielstwa w Polsce. W latach 2003 -2009 wiceprezes agencji informacyjnej Interfax.

 

Michał Broniatowski zasiadał w Radzie Dyrektorów Grupy ITI (1994–2005), Radzie Nadzorczej Grupy Onet (2001–2005) oraz Radzie Nadzorczej TVN (2009-2015). Współtworzył w Ukrainie kanał informacyjny Espreso TV. Były redaktor naczelny miesięcznika Forbes. Do niedawna członek redakcji Onet.pl.  Współpracownik brukselskiego POLITICO.

 

 

Interia.pl sp. z o.o.
ul. Kotlarska 11, 31-539 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

 

 

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone.