Informacje Prasowe

Muzyka Interii numerem jeden w polskim internecie

Serwisy muzyczne należące do Grupy Interia.pl umocniły pozycję lidera w swoim segmencie. W sierpniu korzystało z nich 4,25 mln. realnych użytkowników.


Jak wynika z badania Gemius/PBI za sierpień 2017, Grupa Interia.pl umocniła swoją pozycję jako lidera kategorii Muzyka, z wynikiem wynoszącym ponad 4,25 mln. RU wyprzedzając Tekstowo.pl (3,19 mln. RU), Grupę Onet-RASP (2,96 mln. RU) i Grupę ZPR Media (2,59 mln. RU). 
– W serwisie poruszamy szerokie spektrum gatunkowe: od najnowszych popowych przebojów, przez klasycznego rocka, poszukującą alternatywę, zbuntowany hip-hop i metal, po ambitny jazz z jednej strony i frywolne disco polo z drugiej. Śledzimy trendy, promujemy debiutantów, ale nie spuszczamy też oka i ucha z weteranów – mówi Michał Boroń, kierownik serwisu Muzyka w Interii. – Piszemy o rzeczach modnych, lecz nie ograniczamy się do nich. Jesteśmy na najważniejszych festiwalach muzycznych, rozmawiamy z gwiazdami, oceniamy najnowsze płyty, śledzimy telewizyjne talent shows. Przypominamy też ważne zdarzenia z historii muzyki i popkultury. 
Lato to czas wyjątkowej aktywności dla serwisu muzycznego. Tylko w mijającym sezonie Interia patronowała takim festiwalom, jak największy na kontynencie Przystanek Woodstock, Tauron Life Festival Oświęcim, Ostróda Reggae Festival, Jarocin Festiwal, Lato na Maxxxa i Metal Hammer Festival, a wysłannicy redakcji muzycznej relacjonowali także m.in. Open’er Festival, OFF Festival Katowice i Kraków Live Festival.
Interia jest również partnerem programu telewizyjnego “The Voice of Poland”, dzięki któremu na polskiej scenie zaistnieli m.in. Natalia Nykiel, Damian Ukeje i Sarsa.
Według badania Gemius/PBI w sierpniu br. strony i aplikacje Grupy Interia.pl zanotowały 17,5 mln realnych użytkowników i 1,2 mld odsłon, a sam portal Interia – 13,0 mln użytkowników i 716,4 mln odsłon.

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.