Informacje Prasowe

Nowa strona główna Interii – przejrzysta i bardziej informacyjna

Tydzień po zapowiedzianej zmianie wizerunku Interii, światło dzienne ujrzała jej odświeżona strona główna – na której po raz pierwszy pojawiło się nowe logo. Interia stawia na uporządkowanie, czytelność i informacyjność swojej kluczowej witryny. Górna część strony została w widoczny sposób podzielona na dwie równoważne części – informacyjną oraz life’stylową. Prace nad nową stroną – obejmujące serię badań ilościowych i jakościowych – trwały ponad pół roku, a w ich rezultacie powstała nowoczesna i przyjazna czytelnikom witryna.

Codzienne źródło informacji
Korzystanie z portali stało się jedną z naszych codziennych aktywności. To portale najlepiej ze wszystkich mediów zaspokajają istotne potrzeby współczesnego odbiorcy: uzyskania istotnych i wiarygodnych informacji, cennych porad oraz wyrażania swojej opinii czy komunikowania się z innymi osobami. Jednocześnie strona główna portalu musi podążać za oczekiwaniami bardzo szerokiego grona użytkowników i takie też założenia przyświecały twórcom nowej strony Interii.  
Zaprojektowana zgodnie z oczekiwaniami użytkowników
Naszym zamiarem było stworzenie strony, która w pełni odpowiada na potrzeby użytkowników.
A oni oczekują przede wszystkim informacyjności, przejrzystości i czytelności strony głównej
– mówi Krzysztof Fijałek, Dyrektor Wydawniczy Grupy Interia. – Postawiliśmy sobie za cel stworzenie strony, która będzie jak najbardziej przystępna, a jej budowa będzie ułatwiać użytkownikom odnalezienie interesujących ich treści na portalu. Po ocenach, które uzyskaliśmy podczas badań fokusowych, możemy wnioskować, że zadanie to zostało wykonane. Na tym jednak nie poprzestajemy i nadal będziemy ulepszać nasz główny produkt, zgodnie ze zmieniającymi się oczekiwaniami użytkowników. Podczas prac nad nową stroną opracowaliśmy kilka ciekawych mechanizmów, które będziemy testować i sukcesywnie wdrażać dodaje Krzysztof Fijałek.
Podział na dwie części – informacyjną i life’stylową, jest zgodny z obecnym sposobem korzystania z portali przez użytkowników. Poprzez zwiększenie liczby newsów w lewej kolumnie, zyskała ona na znaczeniu. W ten sposób Interia podkreśla swój informacyjny charakter. Utrzymano dotychczasowy układ linków, które kierują do artykułów z serwisów: Fakty, Biznes, Sport. Ten schemat nadal bardziej odpowiada treściom o charakterze newsowym i, jak wynika z przeprowadzonych przez portal badań, jest on dla czytelników wciąż najbardziej przejrzystym sposobem prezentacji treści informacyjnych.
Interia to portal ciekawych świata – prezentuje szerokie spektrum informacji
Zupełnie nowy wygląd zyskała natomiast prawa strona portalu, która pełni rolę magazynu prezentującego treści o bardzo szerokiej tematyce, pochodzących z wielu serwisów Interii.
Taki model znakomicie odpowiada artykułom o charakterze rozrywkowym, poradnikowym
i publicystycznym, do których użytkownicy najczęściej sięgają wtedy, gdy mają więcej czasu. Prawa kolumna jest też bardziej atrakcyjna pod względem wizualnym – jest czytelna i przejrzysta. Takiego charakteru  nadały witrynie minimalistyczne zabiegi graficzne oraz równomiernie rozłożone zdjęcia. W kolejnych sekcjach strony głównej znajdują się materiały tematyczne, takie jak: Motoryzacja, Nowe Technologie, Gry, Muzyka, Film, Seriale, a także Plotki.
Czytelna, przyjazna, przejrzysta
Z przeprowadzonych badań wynika, że nowa Interia spotkała się z przychylnością internautów i zyskała wiele pozytywnych opinii. Badania zrealizowane przez agencję badawczą Millward Brawn przy wykorzystaniu zarówno technik Eye tracking, jak i pogłębionych wywiadów. – Użytkownicy biorący udział w badaniu ocenili nową stronę Interii jako przejrzystą i intuicyjną. Jednocześnie dzięki niewielkim zmianom układu dotychczasowi użytkownicy Interii nie mieli trudności z odnalezieniem interesujących ich treści. Podkreślali oni, że nawigowanie po nowej stronie jest łatwiejsze i bardziej intuicyjne  – mówi pani Magdalena Fliśnik, badaczka z Millward Brown.
Nowe logo i nagłówek podkreślają nowe oblicze Interii
W dniu premiery nowej stronie głównej Interii po raz pierwszy użytkownicy zobaczą na niej nowe logo marki. Znak został zaprojektowany w taki sposób, aby podkreślić medialność i informacyjność Interii. Wypełniony wieloelementowym wzorem akcentuje różnorodność tematyczną strony głównej portalu. Również w ikonach nagłówka przewijają się elementy “patternowe”, które bezpośrednio nawiązują do nowej identyfikacji wizualnej firmy. – Wybierając nowe logo przede wszystkim zwracaliśmy uwagę na to, w jaki sposób będzie się ono prezentowało na stronie głównej. Nowy znak podkreśla nasze aspiracje do bycia poważnym a zarazem ciekawym medium argumentuje Marcin Micek, Art Director Grupy Interia. 
Informacje techniczne
Nowa strona Interii została dostosowana do rozdzielczości monitorów, z których korzysta obecnie większość internautów (1280 pikseli w szerszej wersji), jak również do mniejszych ekranów oraz urządzeń mobilnych (985 pikseli w wersji mniejszej). Strona jest równocześnie bardzo lekka, a  jej załadowanie zajmuje mało czasu.
Do zwiększenia czytelności strony przyczyniło się ograniczenie liczby linków i ikon do tych, które są najczęściej wykorzystywane przez użytkowników. Natomiast nowoczesny i uproszczony nagłówek z ikonami pozwala na łatwiejsze zalogowanie się do takich usług jak poczta czy CZATeria.
Pojawiły się również nowe formaty reklamowe naturalnie wkomponowane pomiędzy bloki tematyczne. 

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.