Informacje Prasowe

Piotr Witwicki z programem video „Kraj wybiera” w Interii

Cały tydzień w samochodzie, dwa tysiące przejechanych kilometrów i sześć miejscowości rozrzuconych po mapie. Piotr Witwicki po telewizyjnych rozmowach z Donaldem Tuskiem i Mateuszem Morawieckim,  wyrusza w Polskę powiatową. Sprawdza nastroje przed wyborami i oddaje głos lokalnym społecznościom zazwyczaj pomijanym w mediach.  Pyta o potrzeby i oczekiwania, które zaskoczą mieszkańców dużych miast, i wyjaśnią, dlaczego niektóre postulany społeczne i polityczne cieszą się takim dużym poparciem. Program redaktora naczelnego Interii „Kraj wybiera” startuje 26 września.

– Oddajemy głos ludziom, których normalnie trudno zobaczyć w mediach. Chcemy poznać ich problemy, rozterki i oczekiwania związane z wyborami. Wybraliśmy zwyczajne miejscowości, w których mamy do czynienia z nadzwyczajnymi sytuacjami. Sprawdzamy, jakie nastroje panują w  najbogatszej gminie w Polsce, w tej w której mieszkania są najtańsze czy w tej w której prawie wszyscy głosowali ostatnio na  PiS. Często od takich osób możemy się dowiedzieć więcej o obecnej sytuacji politycznej niż od publicystów, politologów czy socjologów. Rozprawiamy się ze stereotypami i wyjaśniamy, dlaczego właśnie tak „Kraj wybiera” – mówi Piotr Witwicki, redaktor naczelny portalu Interia.

 

„Kraj wybiera” to internetowy program video, w którym Piotr Witwicki, redaktor naczelny Interii oraz gospodarz „Wydarzeń” i „Gościa Wydarzeń” w Polsacie, rozmawia z mieszkańcami małych i średnich miejscowości. Nie tylko o wyborach, ale także o codziennym życiu, które determinuje i kształtuje ich sympatie i antypatie polityczne.

 

W programie ścierają się opinie, poglądy i wyobrażenia o Polsce przedstawicieli różnych grup społecznych i zawodowych. Od rodziców, seniorów, młodych dorosłych (generacja Z),  po rolników, lokalnych aktywistów, przedsiębiorców i urzędników.

 

Na trasie Piotra Witwickiego (2000 km) znalazły się miejscowości z różnych regionów Polski – od Podlasia, przez województwa kujawsko-pomorskie, łódzkie, mazowieckie, dolnośląskie, aż po Lubelszczyznę.

 

Premiera programu „Kraj głosuje” 26 września w Interii. Kolejne odcinki będą prezentowane codziennie aż do 1 października.

 

***

 

Według Mediapanelu w sierpniu 2023 r. strony i aplikacje całej Grupy Polsat-Interia zanotowały ponad 20,4 mln realnych użytkowników i 2 mld odsłon.

Interia.pl sp. z o.o.
ul. Kotlarska 11, 31-539 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

 

 

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.