Informacje Prasowe

Polsat News i Wydarzenia Interii łączą siły – powstaje wspólny newsroom obydwu redakcji

W ramach trwającego procesu integracji Interii z Grupą Polsat powstaje jeden wspólny newsroom dla Polsatnews.pl i Wydarzeń Interii. Decyzja ma na celu wzmocnienie pozycji obydwu portali, jako najważniejszych i najbardziej obiektywnych źródeł informacji w polskim internecie.


– Naszym celem jest zajęcie pozycji lidera, jeśli chodzi o informacje w polskim internecie. Połączone redakcje Polsatnews.pl i Wydarzeń Interii stworzą najlepszy zespół dziennikarzy wśród portali informacyjnych w Polsce – mówi Piotr Witwicki, redaktor naczelny portalu.
Bardzo duży wzrost cytowalności w ostatnich miesiącach pokazał, jaki potencjał mają Wydarzenia Interii dodaje Piotr Witwicki. – Chcemy maksymalnie wykorzystać możliwości, które daje Interii obecność w grupie Polsat i bliska współpraca obydwu redakcji.
Jeden wspólny newsroom w Warszawie dla polsatnews.pl i Wydarzeń Interii, oznacza, że nie będzie oddzielnego newsroomu w Krakowie.

Według badania Mediapanel w lutym 2021 r. strony i aplikacje całej Grupy Polsat-Interia przyciągnęły 19,93 mln realnych użytkowników, generujących 1,51 mld odsłon, a sam portal Interia – 13,97 mln użytkowników i 834 mln odsłon.
Grupa Interia to czołowy gracz na polskim rynku mediów nowej generacji. Co miesiąc niemal 20 mln osób korzysta z dostępu do najświeższych informacji, ciekawostek i rozrywki oraz z najlepszego sposobu komunikowania się ze światem. Portal INTERIA udostępnia bogaty wybór najwyższej jakości serwisów informacyjnych, multimedialnych, społecznościowych i komunikacyjnych. W skład Grupy Interia wchodzą także serwisy tematyczne, które gromadzą użytkowników o różnorodnych zainteresowaniach i potrzebach. Od lipca 2020 roku Grupa Interia wchodzi w skład Grupy Polsat, wiodącej grupy medialno-telekomunikacyjnej w kraju.
 

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.