Informacje Prasowe

Premiery wydawnicze i zmiany w zespołach redakcji Wydarzeń i Wydawców

Z początkiem lutego w redakcji serwisu Wydarzenia Interia oraz zespole Wydawców nastąpią zmiany zorientowane na oddzielenie funkcji wydawniczych od produktowych. Przebudowie ulegnie dotychczasowy sposób działania redakcji, newsroomu oraz Strony Głównej portalu. Zmiany nastąpią także w składzie felietonistów Interii, a na emisję trafi nowy magazyn z treściami premium – „Tygodnik”.


Piotr Witwicki, który w grudniu 2020 objął stanowisko redaktora naczelnego w Interii, zapowiada szereg zmian w portalu.
Dzięki rozdzieleniu tematów wydawniczych od produktowych dziennikarze będą mogli całą swoją uwagę przekierować na tworzenie wysokiej jakości materiałów, a wydawcy na optymalne ich pozycjonowanie na stronie głównej portalu, podczas gdy o rozwój produktów od strony technologicznej zadba osobny wyspecjalizowany w tym obszarze zespół – mówi Piotr Witwicki, redaktor naczelny Interii. – Zmiany umożliwią realizację nowych projektów wydawniczych, pozwolą publikować więcej treści i w efekcie sprawić, że Interia stanie się medium informacyjnym pierwszego wyboru – dodaje Witwicki.
Zmiany w zespole Wydawców oraz redakcji serwisu Wydarzenia
Od 1 lutego 2021 roku szefem zespołu Wydawców Strony Głównej zostanie Dorota Bugajska-Marzec (z Interią związana od ponad 15 lat), która do tej pory pełniła funkcję zastępcy szefa Wydawców. Do jej zespołu dołączy także Paweł Krawczyk, który dotychczas w Interii zajmował się fotoedycją.
Michał Bagiński, dotychczasowy szef wydawców, którego na stanowisku zastąpi Dorota Bugajska-Marzec, zajmie się rozwojem produktów Interii jako Product Development Manager. Z Michałem Bagińskim blisko współpracować będzie Product Manager Michał Antosiewicz.
Ewelina Karpińska-Morek (w Interii od ponad 16 lat) obejmie stanowisko Dyrektora Wydawniczego, a jej rolą będzie wspieranie redaktora naczelnego Piotra Witwickiego w pracach związanych z funkcjonowaniem redakcji na poziomie organizacyjno-korporacyjnym.
Kierownikiem serwisu Wydarzenia zostanie Łukasz Noszczak, a Agnieszka Waś-Turecka pełnić będzie funkcję Sekretarza Redakcji. Łukasz Noszczak będzie tym samym odpowiadał za treści, a Agnieszka Waś-Turecka za organizację pracy redakcji Wydarzeń. Do redakcji dołączy również Agata Kaźmierska, która będzie rozwijać w portalu nowy projekt o tematyce ekologicznej.
Od lutego do Interii dołączy także dwóch nowych publicystów – Piotr Zaremba oraz Wiktor Świetlik. Wraz z piszącymi już w portalu Robertem Walenciakiem i Jarosławem Kuiszem będą dostarczać czytelnikom Interii opinii na temat bieżących wydarzeń z Polski i świata. Różne doświadczenia i poglądy publicystów pozwolą ukazać złożoność i wielostronność politycznej rzeczywistości.
Nowy magazyn premium Interii – Tygodnik
Od 1 lutego 2021 roku w Interii publikowany będzie także weekendowy magazyn “Tygodnik”. W magazynie znajdą się autorskie materiały przygotowane zarówno przez dziennikarzy Interii, jak i serwisu Polsatnews.pl. W “Tygodniku” pojawiać się będą artykuły, reportaże, felietony i publicystka dotyczące szerokiej tematyki – od polityki, przez biznes i kulturę, po materiały lifestyle’owe. Wszystko w przejrzystej, ale jednocześnie atrakcyjnej formie graficznej.
“Tygodnik” będzie emitowany w weekendy, kiedy użytkownicy mają więcej czasu, by zapoznać się z pogłębionymi materiałami. Magazyn, dostępny z poziomu strony głównej Interii, będzie bez opłat oferował treści o charakterze premium.

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.