Informacje Prasowe

Rafał Ziemkiewicz wraca z felietonami do Interii

Po krótkiej przerwie Rafał Ziemkiewicz wraca ze stałymi felietonami do Interii. Cieszącą się popularnością w portalu autorską rubrykę Ziemkiewicz prowadził od 2005 r., będąc jednym z kilku dziennikarzy, zaangażowanych w oryginalny opiniotwórczy projekt serwisu Fakty. Pierwszy po krótkiej przerwie nowy felieton Ziemkiewicza pojawi się na stronach portalu już w najbliższy piątek, 17 października.

Rafał Ziemkiewicz jest znaczącą marką w polskiej publicystyce politycznej. Nie można pozwolić, żeby tak wybitny komentator życia publicznego w Polsce zamilkł i stracił dotarcie do szerokich kręgów czytelników, z którymi był związany przez swoje stałe felietony w Interii – informuje Krzysztof Fijałek, redaktor naczelny i dyrektor wydawniczy portalu.
Rozmawialiśmy z redaktorem Ziemkiewiczem o wydarzeniach ostatnich tygodni. Mogę powiedzieć, że doszliśmy do wspólnych ustaleń, których efektem jest jego ponowna obecność w Interii. Jestem przekonany, że czytelnikom potrzebny jest Rafał Ziemkiewicz jako wnikliwy krytyk władzy każdej władzy – tropiciel absurdów i patologii narzucanych obywatelom na ich szkodę  – uzupełnia Krzysztof Fijałek.
Takie same zadania redaktor naczelny Interii stawia pozostałym felietonistom tworzącym projekt pod adresem www.felietony.interia.pl, w ramach którego czytelnicy mogą zapoznać się z opiniami także innych doświadczonych dziennikarzy: Roberta Walenciaka (b. redaktora naczelnego “Trybuny” i dziennikarza “Przeglądu”), Romana Graczyka (byłego publicysty “Tygodnika Powszechnego” i “Gazety Wyborczej”, Konrada Piaseckiego (dziennikarza RMF FM, prowadzącego także programy w stacji TVN) oraz Grzegorza Jasińskiego (dziennikarza RMF FM, przez kilka lat korespondenta radia w USA). – Zależy nam, aby nasi użytkownicy mogli zapoznać się z szeroką paletą poglądów i opinii. Interia nie stosuje cenzury, tym bardziej wobec artykułów jeszcze nie napisanych – podkreśla Krzysztof Fijałek.
Rafał Ziemkiewicz wraca do Interii po krótkiej współpracy z Onetem.
– Z ulgą i radością informuję, że portal Interia odpowiedział pozytywnie na moją prośbę o wznowienie współpracy na dawnych zasadach. Tym samym znaczącemu zmniejszeniu ulega moje poczucie psychicznego dyskomfortu, że po dziewięciu latach owocnej współpracy, zwiedziony mirażami zdradziłem portal i moich wiernych czytelników. Mam nadzieję, że także przez tych ostatnich zostanie mi to wybaczone. Niniejszym posypuję głowę popiołem i zapraszam na kolejne felietonowe spotkanie jutro o stałej porze – dodaje Rafał Ziemkiewicz.
Rafał Aleksander Ziemkiewicz, ur. 13 września 1964. Pisarz i publicysta. Absolwent polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Opublikował m.in. powieści – “Walc stulecia”, “Żywina”, “Zgred” oraz zbiory publicystyki “Viagra mać”, “Polactwo”, “Michnikowszczyzna”, “Czas wrzeszczących staruszków”, “Myśli nowoczesnego endeka” (Fabryka Słów 2012).

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.