Informacje Prasowe

Rekordowa zbiórka WOŚP na stronach Interii!

500 tysięcy złotych na 5-lecie wspólnego działania! Wystarczył nieco ponad tydzień, aby użytkownicy Interii zebrali dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sumę przekraczającą pół miliona złotych! Ubiegłoroczny rekord został pobity w dniu finału jeszcze przed godziną 19:00.


Jubileuszowa, 25. edycja WOŚP to również piąty rok współpracy Interii z Orkiestrą. Portal – jak co roku – uruchomił specjalną stronę pomagam.interia.pl, gdzie każdy mógł wesprzeć WOŚP nie wychodząc z domu. Intensywna kampania reklamowa kierowała do zbiórki między innymi ze strony głównej portalu. – Tak ogromna kwota to zasługa naszych użytkowników, którym z tego miejsca chciałem gorąco podziękować – mówi Filip Lenart, dyrektor marketingu i PR Interii. – Graliśmy razem z wami na rzecz dzieci i seniorów, a wasze wielkie serce pozwoliło zebrać imponującą kwotę, która już zasiliła konto Orkiestry. Wprawdzie spodziewaliśmy się, że pobijemy zeszłoroczny rekord, ale końcowa suma naprawdę nas zaskoczyła.
Przez całą niedzielę Interia żyła wielkim finałem. Internauci mogli zobaczyć przekaz na żywo z warszawskiego studia WOŚP i koncerty na Orkiestrowej scenie. Dziennikarze portalu prowadzili bezpośrednią relację prosto z namiotu na Placu Defilad, nagrywali dziesiątki wywiadów i materiałów wideo i – razem z Jurkiem Owsiakiem – zachęcali do wpłat na telewizyjnej antenie. Na stronie głównej Interii prezentowany był licznik z aktualnym stanem konta WOŚP, a w radiu RMF FM emitowane były spoty radiowe zachęcające do wspierania Orkiestry przez internet. W ciągu ostatnich 5 lat Interia zebrała dla WOŚP blisko 1,3 mln złotych.

Wspieranie organizacji pozarządowych jest wpisane w strategię działania Interii. Portal współpracuje m.in. z WOŚP, Stowarzyszeniem Wiosna, Fundacją DKMS, PCK, Fundacją Mam Marzenie oraz Psi Los.

Interia.pl sp. z o.o.
ul. Kotlarska 11, 31-539 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

 

 

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone.