Informacje Prasowe

Ruszył nowy serwis Interii poświęcony Pracowniczym Planom Kapitałowym

Portal Interia uruchomił platformę „Zaplanuj swoją przyszłość”, która ma pokazywać zasady działania PPK i idee przyświecające twórcom programu. Serwis powstał w odpowiedzi na nowe regulacje prawne, które na największe przedsiębiorstwa już nakładają obowiązek tworzenia PPK dla swoich pracowników.


W 2019 roku weszła w życie ustawa dotycząca stworzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Zgodnie z przyjętymi regulacjami już od 1 lipca przedsiębiorstwa zatrudniające ponad 250 osób muszą utworzyć PPK dla swoich pracowników. W kolejnych latach projekt obejmie mniejsze firmy, a od 2021 roku także jednostki sektora finansów publicznych. Docelowo Pracowniczymi Planami Kapitałowymi zostanie objętych około 11 mln pracowników.
“Zaplanuj swoją przyszłość” to specjalny serwis poświęcony tematyce PPK, dostępny dla użytkowników pod adresem PPK.interia.pl. Serwis będzie miejscem publikacji materiałów redakcyjnych związanych z Pracowniczymi Planami Kapitałowymi, ale także poświęconych długoterminowemu oszczędzaniu i edukacji finansowej. Na jego treść złożą się artykuły, infografiki, animacje i formaty video, w tym relacje z debat eksperckich.
Wedle wszelkich prognoz za 20-30-40 lat przyszli emeryci będą musieli pogodzić się z tym, że ich przyszłe świadczenie emerytalne będą stanowić około 25-30 proc. ostatniego wynagrodzenia. Takie inicjatywy jak PPK mają pomóc zwiększyć poziom oszczędności w Polsce i poprawić sytuację finansową przyszłych emerytów – mówi Paweł Czuryło, zastępca redaktora naczelnego Interii. – W tym programie będą uczestniczyć pracownicy, pracodawcy i budżet państwa – dodaje.
Serwis będzie obfitował w informacje zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Obie grupy dowiedzą się, z czym wiążą się nowe regulacje prawne i jakie niosą ze sobą konsekwencje.
Nowo utworzony serwis ma stanowić kompendium wiedzy dla pracodawców i stanowić bazę informacji o tym, co muszą zrobić, aby uruchomić PPK w swojej firmie. Pracownicy, którzy zostaną objęci programem również znajdą tutaj wiadomości o tym, z czym wiąże się przynależność do PPK i jakiego zaangażowania wymaga z ich strony – dodaje Monika Krześniak-Sajewicz, redaktor prowadząca serwisu PPK.Interia.pl.
W “Zaplanuj swoją przyszłość” znajdą się przykłady prezentujące kolejne powstające PPK. Będą one uwzględniać informacje zebrane w rozmowach z osobami odpowiedzialnymi za ich utworzenie w największych firmach.
Serwis PPK.interia.pl umożliwi również kontakt użytkowników z ekspertami, którzy odpowiedzą na zgłaszane pytania i wątpliwości związane ze wdrożeniem i funkcjonowaniem PPK. Z czasem, w kolejnych kwartałach działalności PPK w serwisie pojawiać będą się wyniki instytucji oraz rozmowy z zarządzającymi funduszami, uruchomionymi w ramach programu.
Sam serwis, jak również zawarte w nim treści będzie promowany także m.in. podczas największych wydarzeń gospodarczych w Polsce, jak np. Europejski Kongres Gospodarczy, Forum Ekonomiczne w Krynicy czy Kongres 590 w Rzeszowie, gdzie redakcja Interii w swoim studio TV prowadzić będzie panele i debaty eksperckie poświęcone tej tematyce.

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.