Informacje Prasowe

Serwisy Interii z nowym narzędziem pogodowym

Wybrane serwisy portalu Interia zostały wzbogacone o nowy element pogodowy, który prezentuje aktualizowane dane dla wybranego miejsca. To narzędzie umożliwia dziennikarzom przygotowywanie zapowiedzi wydarzeń z praktycznym dla użytkownika modułem, dzięki któremu wszystkie niezbędne informacje będzie można znaleźć w jednym miejscu.


Nowa funkcjonalność to kolejny krok na drodze rozwoju serwisów informacyjnych, w tym także serwisu pogodowego. Dzięki możliwości dodawania w artykułach prognozy pogody dla wybranego punktu redakcja ma szansę dostarczać swoim czytelnikom kompleksowo wyposażone materiały. Dane pogodowe mogą być prezentowane w jednym z czterech wariantów. Wszystko zależy od wydarzenia i potrzeb użytkownika. 

– To rozwiązanie sprawdzi się w szczególności w przypadku wydarzeń, które odbywają się w plenerze. Może więc stanowić idealnie uzupełnienie zapowiedzi imprez sportowych, jak również koncertów i festiwali – zwłaszcza tych, których organizacja, a także zainteresowanie uczestników, zależą od warunków pogodowych – tłumaczy Ewelina Karpińska-Morek, Z-ca Dyrektora Serwisów Informacyjnych w portalu Interia.
Nowe narzędzie korzysta z danych i potencjału jednego z najczęściej odwiedzanych serwisów pogodowych w polskim Internecie – Pogoda.Interia.pl.
W nowe narzędzie zostały wyposażone między innymi serwisy takie jak Fakty, Sport, Muzyka, Film, Biznes oraz serwisy magazynowe.
Według Badania Gemius/PBI w czerwcu br. serwis pogodowy Interii odwiedziło 5,6 mln realnych użytkowników. Podczas gdy strony i aplikacje całej Grupy Interia.pl w tym samym miesiącu zanotowały 18,7 mln realnych użytkowników i 1,3 mld odsłon. 

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.