Informacje Prasowe

Smaker.pl podsumowuje kampanię na dziesięciolecie

Największy serwis kulinarny w polskim internecie zakończył trwającą 10 miesięcy kampanię, uruchomioną z okazji swoich 10 urodzin. W wyniku prowadzonych działań wzrosła liczba dodawanych przepisów, a także ogólna aktywność użytkowników Smakera.


W ramach kampanii reklamowej, która obejmowała telewizję radio, prasę i online, uruchomiono także konkurs dla użytkowników serwisu. W ramach zabawy przez 10 miesięcy można było co miesiąc wygrać zestawy akcesoriów kuchennych, a także nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł.
Do konkursu zgłoszono około 10 tys. nowododanych przepisów kulinarnych. Miesięczna średnia w okresie trwania konkursu była o 50% wyższa niż średnia dla tego samego okresu rok wcześniej. Konkurs spowodował również napływ aktywnych użytkowników – osób, które znacznie częściej dodają nowe przepisy. Zabawa widocznie zmobilizowała również dotąd mniej zaangażowanych userów i przyczyniła się do znaczącego wzrostu ich aktywności w serwisie. Poprawiła się także jakość wypowiedzi w komentarzach – przybywa merytorycznych i kulturalnych dyskusji.
Jubileuszowy rok działalności oceniamy bardzo pozytywnie. Dzięki kampanii i konkursowi udało nam się pozyskać nowych i zaktywizować dotychczasowych użytkowników, którzy generują w Smakerze wartościowy kontent. A ten jak wiadomo jest królem i pozwala Smakerowi utrzymywać pozycję lidera wśród polskich serwisów kulinarnych – komentuje Andrzej Potocki, Dyrektor Pionu Serwisów Tematycznych w Grupie Interia.pl.
Należący do Interii Smaker.pl jest serwisem, który towarzyszy w kuchni milionom Polaków. To przepisy, porady, książki kucharskie, materiały wideo, ale przede wszystkim platforma komunikacyjna łącząca wszystkich, których pasją jest gotowanie. Smaker.pl to również popularne aplikacje (Android oraz iOS): Smaker oraz Smaker – Ciasta i Desery.
Według Badania Gemius/PBI we wrześniu br. serwis kulinarny Smaker.pl zanotował 3,64 mln realnych użytkowników i 24,22 mln odsłon. 

Interia.pl sp. z o.o.
ul. Kotlarska 11, 31-539 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

 

 

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone.