Informacje Prasowe

Sport Interia.pl wzmacnia skład

Redakcja serwisu Sport Interia.pl zyskała pięć nowych nazwisk. Do zespołu dołączyli publicyści: Sergio Levinsky, Grzegorz Gac i Olgierd Kwiatkowski, reporter TV Zbigniew Czyż oraz Leszek Rozwadowski. Wzmocnienie składu redakcji to kontynuacja zmian, zapoczątkowanych w ubiegłym roku.


Sergio Levinsky to argentyński pisarz, socjolog, który dziennikarzem sportowym jest od 1983 r., na co dzień mieszka w Madrycie. Był korespondentem podczas dziewięciu mistrzostw świata, w audycjach radiowych gościł m.in.: Diego Maradonę, Lionela Messiego, Javiera Mascherano, Sergio Agüero, Alfredo Di Stéfano, Sócratesa, Césara Luisa Menottie, Carlosa Bilardo, Ikera Casillasa, Fernando Torresa, czy Xaviego Hernándeza. Wie dokładnie, co piszczy w trawie najpopularniejszych klubów świata: Barcelony i Realu Madryt. Pasją do futbolu będzie zarażał Internautów Interii.
Grzegorz Gac rajdowcem jest od 1979 r., był pilotem ś.p. Mariana Bublewicza, z którym wywalczył wicemistrzostwo Europy. Przez wiele lat był dyrektorem Rajdu Polski, działał w PZMocie, pełnił rolę sędziego i obserwatora rajdów z ramienia FIA (Światowa Federacja Samochodowa). Dziennikarstwem para się już od 1985 r., a od 1996 r. jest stałym komentatorem sportów motorowych w Eurosporcie.
Często mówię, że zaliczam się do ludzi, w których żyłach płynie krew z domieszką benzyny. Wszystkie sporty motorowe, wszystko, co głośno warczy oraz Formuła E są moimi pasjami, a swoimi przemyśleniami z chęcią podzielę się z Czytelnikami Interii – mówił Grzegorz Gac.
Olgierd Kwiatkowski został stałym publicystą Interii. Jego specjalności, oprócz piłki nożne, są kolarstwo i tenis. Kwiatkowski pracował wcześniej w “Gazecie Wyborczej” (1994-2013), komentował ligę francuską w Orange Sport (2008-2011), był cenionym piórem Rzeczpospolitej (2014-2018). Publikował także w “Gazecie Giełdy Parkiet”, “Newsweek Historia”, “Fakt Historia” oraz w TVP Sport.
Reporter TV – Zbigniew Czyż – swoją karierę rozwijał w stacjach: nSport, TVN24, Orange Sport. Czyż współpracuje na stałe z doświadczonym operatorem Leszkiem Rozwadowskim.
 – Serwis Sport Interii stopniowo zyskuje nowych stałych czytelników. Poszerzając zespół, chcemy dostarczyć im jeszcze więcej ciekawych treści z wielu dyscyplin sportu, nie tylko z piłki nożnej –  powiedział Michał Białoński, kierownik serwisu Sport w Interii.
Powiększona redakcja będzie odpowiedzialna zarówno za produkcję wysokiej jakości materiałów wideo, jak i wzmocnienie sekcji treściowych serwisu sportowego. Artykuły, analizy, wywiady i relacje na żywo od listopada 2018 roku są uzupełniane materiałami video od ELEVEN SPORTS. 

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.