Informacje Prasowe

Strona główna Interii najszybciej ładującą się stroną wśród portali

Jak podał serwis hostersi.pl nowa strona główna portalu Interia jest jedną z najszybciej ładujących się stron głównych pośród polskich portali horyzontalnych. W rankingu najszybciej działających serwisów internetowych w Polsce znalazły się również Wikipedia.org, Facebook.com, Gratka. Natomiast nowa strona Wirtualnej Polski zanotowała najgorsze, ostatnie miejsce.

Strona Interii jest obecnie najszybciej ładującą się stroną główną pośród największych portali.  Serwis potrzebował tylko 3,6 sekundy na pełne wyświetlenie się, podczas gdy stronie Onetu zajęło to 5 sekund a Wirtualnej Polsce aż 9 sekund.
Pomiary szybkości ładowania najczęściej odwiedzanych serwisów internetowych w Polsce dokonywane były przez tydzień (w okresie od 4 do 10 sierpnia), 8-krotnie w ciągu dnia i o stałych godzinach, z dwóch lokalizacji geograficznych (Warszawa i Rybnik), po trzy próby dla każdego pomiaru. Otrzymane wyniki to średnia otrzymanych wartości cząstkowych. W sumie wykonano 4 704 pomiary.
Tegoroczne badanie jest już piątym z rzędu. Serwisy, które od początku są uwzględniane w rankingu, na przestrzeni ostatnich 5 lat znacznie przyśpieszyły w roku 2011, aby w kolejnych latach nieco zwolnić. W tym roku większość z nich potrzebuje mniej więcej tyle samo czasu na załadowanie treści, ile w latach 2011 i 2012. Poprzedni rok 2013 był zaś czasem zwolnienia ich prędkości.
Badanie wykazuje zależność czasu ładowania witryny internetowej od rozmiaru strony www, ilości i rozmiaru zewnętrznych plików CSS i JavaScript, całkowitej wielkości wszystkich wykorzystywanych grafik i innych mulitmediów,  a także prędkości generowania strony przez serwer ją utrzymujący i ładowania treści zewnętrznych (np. reklam). Jednocześnie istotną rolę w szybkości ładowania stron odgrywa prawidłowe zaplanowanie serwisu internetowego oraz infrastruktury serwerowej utrzymującej ten serwis, co jest dużym wyzwaniem dla wydawców.
Całościowy raport znajduje się pod linkiem: http://www.hostersi.pl/badanie2014/badanie2014.pdf.

źródło: hostersi.pl

Interia.pl sp. z o.o.
ul. Kotlarska 11, 31-539 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

 

 

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone.